Відділ освіти Валківської РДАПт, 19.04.2019, 12:20

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дошкільна освіта | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [1822]

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

 
 

Вільні місця

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.06.2018 № 1/9-386 "Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році"

Лист Міністерства освіти і науки України від 19.04.2018 № 1/9-249 "Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти"

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.10.2017 № 1/9-546 "Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців"

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-456 "Щодо оргнізації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-454 "Щодо оргнізації  роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234 "Про затвердження Санітарного реглменту для дошкільних навчальних закладів"

Лист МОНУ від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 "Про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 "Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Семінар-практикум з використанням конструктора LEGO в освітньому процесі для вихователів ЗДО та НВК

    11 квітня 2019 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) пройшов районний семінар-практикум для вихователів закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів на тему «Шість цеглинок в освітньому просторі дитячого садка».
Метою даного заходу було розширення уявлень педагогів про можливості використання конструктора LEGO  в роботі з дітьми, залучення їх до тренінгових вправ з використанням конструктора, сприяння розвитку творчої ініціативи, активності.
    На семінарі були поставлені такі завдання:
- ознайомити слухачів з новою методикою «Шість цеглинок 2.0.»;
- формувати вміння співпраці в парах та команді;
- розвивати просторове сприймання і мислення, самоконтроль, оперативну пам’ять;
- сприяти розвитку компетентностей дітей та становлення педагога – дизайнера.
   Робота семінару-практикуму розпочалася з привітання керівника закладу Бородіної І.В., яка підвела підсумок роботи з використання LEGO конструктора в освітньому процесі закладу протягом трьох років. Практичний психолог Дем’яненко С.О. сприяла позитивному налаштуванню учасників на роботу провівши  вправи «Знайомство» та «Кольорове побажання».
    Вихователі району мали змогу переглянути заняття з дітьми старшого дошкільного віку на тему «Завдання від Петрика П’яточкіна» (вихователь -Кривенець І.В.) та «Дивовижна подорож на космольоті» (вихователь - Багмут Л.А.).Проведено самоаналіз та аналіз проведених занять.
    Вихователь-методист Зюбан Т.Г. провела зі слухачами цікаві вправи на закріплення роботи з цеглинками «Відтвори по пам’яті», «Склади слово на тему «Планета Земля», «Шифрувальник», «Складання казки». А також познайомила з новою методикою «Шість цеглинок 2.0» шляхом короткої інформації, практичних вправ зі слухачам та розробки з вихователями  району порад для успішної партнерської взаємодії з дитиною.
   Незабутні враження залишилися у слухачів від виставки дитячих робіт з LЕGO конструктора на тему «LEGO- Космос» та море позитивних емоцій від фізхвилинки «Ланцюжок» та «Веселий настрій» (музичний керівник -Дудка С.В.).
   Наприкінці семінару була проведена рефлексія «Серце», в ході якої всі бажаючі мали змогу поділитися враженнями від семінару та отримали пам’ятки щодо впровадження методики компетентнісного навчання «Шість цеглинок».

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності для вихователів ЗДО (НВК)

    27 березня 2019 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) було проведено районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності за темою «Формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дошкільника в різних видах діяльності».
Під час організаційного блоку  були проведені вправа «Дерево очікувань» (вихователь-методист Сіренко Н.В.)  та ознайомлення вихователів з досвідом роботи (керівник РМО Данильченко С.А.).
    В рамках районного методичного об’єднання вихователі мали змогу переглянути інтегроване заняття у середній групі «Калинка» – «Несподіване запрошення» (вихователь Діжиченко Н.В.) та розвагу з використанням елементів Орф-педагогіки у старшій групі - «Червона Шапочка на новий лад» (музичний керівник – Г.П.Матющенко  музичний керівник, вихователі Бондаренко І.О. та Бейгуленко Г.В.). В нетрадиційній формі був проведений самоаналіз та обговорення занять вихователями району (Олійник Н.О. – методист РМК).
   Під час практичного блоку вихователі району прийняли активну участь у майстер-класі «Мовленнєві ігри дорогою додому» (вихователь Данильченко С.А.); відбувся обмін досвідом  «Використання мнемотехніки в закладах дошкільної освіти» (вихователь Гаман Г.М.) та практично опрацювали домашнє завдання з вихователями району з теми «Інтелектуальні карти в освітньому процесі ЗДО» (вихователь-методист Сіренко Н.В.).
    Вихователь-методист Сіренко Н.В. під час інформаційного блоку ознайомила присутніх з програмою для дітей середнього дошкільного віку «Впевнений старт» та представила до уваги присутніх презентаційні матеріали «Впевнений старт середній дошкільний вік: програма та навчально-методичний комплект».
    На завершення районного методичного об’єднання підведені підсумки заходу та проведено рефлексію учасників «Наші враження».

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Семінар-практикум для керівників закладів дошкільної освіти

    20 березня 2019 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» проведений семінар-практикум для завідувачів закладів дошкільної освіти району з теми «Тайм-менеджмент – організатор освітнього процесу» практичними психологами Дем’яненко С.О. та Сьоміною А.В.
    В ході семінару педагоги ознайомилися з основними завданнями та критеріями «тайм-менеджменту», з поняттями «поглиначі часу» та причинами дефіциту часу, вчилися максимально використовувати свій особистий потенціал через організацію власного життєвого простору. З учасниками заходу були проведені вправи «Внутрішній годинник», «Драбина», «Час», «Розклад дня»,  тест «Визначення ефективності планування».  Практичні психологи надали анкету для  самоаналізу  «Поглиначі часу» та ознайомили керівників з матрицею Ейзенхауера.
    Підсумком семінару була робота в групах «Колаж».

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Педагогічна година для вихователів закладів дошкільної освіти, які впроваджують освітню програму «Впевнений старт»

   15 березня на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» була проведена педагогічна година для педагогів закладів дошкільної освіти Валківського району, які впроваджують освітню програму «Впевнений старт» та комплект навчально-методичного забезпечення до неї.
    На методичному заході були присутні вихователі Валківських дошкільних навчальних закладів «Берізка», «Веселка» та «Яблунька».
   Захід проходив за матеріалами науково-практичного семінару «Формування життєвої компетентності особистості дошкільника в умовах упровадження освітньої програми «Впевнений старт», що був організований Центром громадянського виховання КВНЗ «ХАНО» спільно з Інститутом психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України 11 – 12 лютого 2019 року.
    Вихователь-методист Валківського ДНЗ «Берізка», Сіренко Н.В., яка була учасником даного заходу в м. Харкові де отримала сертифікат тренера-експерта, ознайомила присутніх зі змінами в підходах до оцінки якості дошкільної освіти, змістом і методикою роботи за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт: середній дошкільний вік»; відпрацювали алгоритм методичного супроводу закладів дошкільної освіти, які працюють за програмою та програмно-методичним комплексом «Впевнений старт»; сформували образ та роль тренера-експерта проекту «Впевнений старт» як носія підвищення якості дошкільної освіти.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Ювілей у Валківському ДНЗ «Веселка»

     Сьогодні, 1 березня, Валківський дошкільний навчальний заклад «Веселка» святкує свій 30-ти річний ювілей. Привітали трудовий колектив і вихованців закладу перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Осадча, голова районної ради Віталій Оноша, начальник відділу освіти Вікторія Новосел, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Ольга Бабенко.
     Ювілей - час підбиття підсумків, роздумів про досягнення, успіхи, плани на майбутнє. За ці роки дитячий сад пройшов довгий і важкий шлях не тільки становлення, але й накопичення педагогічного досвіду, підвищення якості роботи, творчого пошуку, поліпшення матеріально-технічної бази.
     Святкування Дня народження садочка – це традиція, яка об’єднує дітей, педагогів та батьків в один колектив, в одну сім’ю. Ювілей дитячого саду - це особливе свято, це справжній калейдоскоп дитячих голосів, бешкетних очей, посмішок і сміху!
     Сьогодні у закладі по родинному затиш¬но, цікаво, радісно, просто казково!  Свій ювілей працівники святкували у тісному колі друзів, серед почесних гостей, людей які постійно допомагають закладу, йдуть на співпрацю, відгукуються на будь які питання та розуміють проблеми дошкілля.
    З нагоди 30-річного ювілею перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Осадча та голова районної ради Віталій Оноша вручили ДНЗ «Веселка» від райдержадміністрації, районної ради та її депутатського корпусу цінні подарунки: мультимедійний проектор, екран, багатофункціональний пристрій, ноутбук та обладнання до нього.
     З ювілеєм! З днем народження «Веселка»!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Фестиваль «Перлини педагогічної майстерності 2019»

         

    27 лютого 2019 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» Валківської міської ради Валківського району Харківської області (завідувач Бородіна І.В.) вже вдруге відбувся районний Фестиваль «Перлини педагогічної майстерності 2019». Даний Фестиваль – це підсумок роботи районної творчої групи «Зорепад ідей» (керівник Зюбан Т.Г.), до складу якої входять десять педагогів-майстрів, які ділилися своїм досвідом, своїми надбаннями із молодими колегами протягом трьох років. Це зворотній зв'язок між роботою педагогів-майстрів та роботою педагогів-фахівців і молодих вихователів.
    Всього у заході прийняли участь 14 педагогів району, з них: три педагоги-майстри, чотири педагоги-фахівці, сім молодих спеціалістів. Цей захід був проведений з метою підвищення професійної майстерності, креативності та  популяризації власного інноваційного педагогічного досвіду кожного учасника фестивалю.
Відкриття Фестивалю розпочалося чудовим виступом вихованців даного дошкільного закладу, сяйвом дитячих усмішок і щирістю їхніх мрій.
Кожен педагог мав змогу презентувати свій інноваційний досвід та провести майстер-клас зі слухачами.
    Педагоги  завжди на вістрі сучасних тенденцій в освіті, завжди продукують оригінальні ідеї та щедро діляться своїм досвідом з дошкільним закладами району. Тільки разом ми можемо впевнено дивитися в майбутнє і ставати ще потрібнішими.
    Протягом заходу педагоги отримали позитивні емоції, задоволення, бажання поділитися отриманими враженнями та знаннями з дітьми, колегами та батьками. Всі учасники Фестивалю отримали подяки від начальника відділу освіти райдержадміністрації Вікторії Новосел.
     «Немає нічого легшого, ніж бути зайнятим, і немає нічого складнішого, ніж бути результативним». Хай ця фраза Алена Маккензі повсякчас спонукає вас правильно розставляти пріоритети й організовувати свою професійну діяльність так, щоб бути ефективним!

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ЗДО,  НВК та філії

    13 лютого  2019 року на базі  Гонтовоярського ДНЗ  (завідувач Овчаренко Т.В.) відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району за темою: «Світ народного мистецтва».
    Під час організаційного блоку з вихователями району була проведена вправа (очікувані результати) «Снігова королева» (методист РМК - Олійник Н.О.). Завідувач Гонтовоярського ДНЗ  Овчаренко Т.В., ознайомила присутніх з діяльністю та результативністю закладу дошкільної освіти.
    В рамках науково-практичного блоку вихователями була переглянута  розвага в різновіковій групі для дітей 3-6 років «Весна з Зимою зустрічається» (вихователь Рашевська Ю.О.). В нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз розваги (методист РМК, Олійник Н.О.).  Під час даного блоку було переглянуто презентацію «Самчиківський  розпис – традиція, яку треба зберегти» (вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька» Конікова О.Ю.)
    Протягом  практичного блоку вихователі мали змогу прийняти активну участь в  майстер-класі: «Світ  народного мистецтва. Техніки та прийоми самчиківського розпису» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.)  та у «Творчій майстерні» вихователі закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району виконали «Самчиківську мальовку»
    Вихователі району із задоволенням переглянули виставку «Де пташка не літає, а завжди додому повертає» на якій були представлені власноруч виготовлені  пташки в українському стилі.
   Під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями  була проведена вправа «Весняна красуня» (методист РМК - Олійник Н.О.).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2019 році

   

    7-8 лютого 2019 року на базі Валківського ДНЗ «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбувся конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2019 році «Планета зірок». На заході були присутні представники районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації,  керівники та працівники  закладів дошкільної освіти.
    Учасників конкурсу вітали керівники району Віктор Войтенко та Віталій Оноша, перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, Валківський міський голова Валерій Скрипніченко, секретар Валківської міської ради Антоніна Кривич, начальник відділу освіти  райдержадміністрації Вікторія Новосел.    
    Даний конкурс є одним із заходів плану методичної роботи з педагогічними кадрами  закладів дошкільної освіти району та орієнтований на підвищення професійного рейтингу вихователів серед колег, батьків і громадськості.  
    У Конкурсі приймали участь 5 найкращих вихователів району.
    Рівень теоретичної підготовки теорії і методики дошкільного виховання, педагогіки, психології учасниці показали через написання контрольної роботи,
представлення портфоліо учасника та відео педагогічного портрету.
   Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття:
- «У Маші на подвір’ї» в групі «Горобинка» для дітей 4-го року життя - вихователь Високопільського ДНЗ  «Сонечко»  Лукавенко Катерина Миколаївна.
- «Цікава мандрівка з Лунтиком » в групі  «Вишеньки» для дітей 5-го року життя - вихователь  Валківського ДНЗ  «Берізка» Носатенко Світлана Миколаївна.
- «В гості до Совусі - Мудрусі» в групі «Зайчик» для дітей 6-го року життя -
вихователь  Серпневого  НВК Османова Лариса Миколаївна.
- «Тигренятко,яке не вміло ричати» в групі «Зірочка» для дітей 4-го року життя  - вихователь  Старомерчицького ДНЗ  «Золотий півник» Неруш Катерина Геннадіївна.
- «Картини Зими» в групі  «Вишеньки» для дітей 5-го року життя - вихователь Сидоренківського ДНЗ «Барвінок»  Чопик Леся Богданівна.
      З якими ідеями вихователі ідуть до своїх вихованців і якими методами вчать їх життєвим премудростям нам розкрив наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи, власноруч виготовлений посібник та провів майстер-клас:
- вихователь Сидоренківського ДНЗ «Барвінок»  Чопик Леся Богданівна «Національно – патріотичне виховання дошкільників засобами мистецтва».
- вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Неруш Катерина Геннадіївна «Вплив розвитку артикуляційної моторики на формування звукової культури мовлення у дітей дошкільного віку».
- вихователь Серпневого НВК Османова Лариса Миколаївна «Єкологічне виховання дітей дошкільного віку».
- вихователь Валківського ДНЗ  «Берізка» Носатенко Світлана Миколаївна
 «Розвиток мислення на заняттях з логіко – математичної діяльності».
- вихователь Високопільського ДНЗ  «Сонечко»  Лукавенко Катерина Миколаївна «Сенсорний  розвиток дітей дошкільного віку».    
    Вихователі мають справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті - з маленькою людиною. Від вихователів, від їхнього вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить з якими знаннями дитина прийде у великий світ та якою буде її подальша дорога.
Музичні вітання були феєричним завершенням конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2019 році «Планета зірок» від вихованців Валківського ДНЗ «Веселка», які виконали хореографічні композиції з барабанами, «Квітни земля», «Танець зірок», учнів КЗ «Валківський ліцей імені О.Масельського» Насті Грабовської та Ковязького НВК Богдана Балабана .
    Бажаємо всім учасникам конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» успіхів та чекаємо остаточних результатів.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів закладів дошкільної освіти, керівників навчально-виховних комплексів та філії

     

     29 січня 2019 року на базі молодіжного центру «Розвиток» відбулася нарада завідувачів закладів дошкільної освіти, керівників навчально-виховних комплексів та філії. Під час наради було розглянуто наступні питання:
- презентація молодіжного хабу «Розвиток» (Буд - Гусаім С.М. –  адміністратор молодіжного центру «Розвиток»);
- про особливості  проходження курсів підвищення  педагогічних працівників у 2018/2019 навчальному році (Іванська  Л.П. – завідувач РМК);
- про стан роботи зі зверненнями громадян та з питань запобігання і протидії корупції  за підсумками роботи у 2018 році та завдання на 2019 рік.(Заворотня Н.М. – методист РМК);
- про організацію харчування дітей у закладах дошкільної освіти району у 2018 році  та завдання на 2019 рік (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про атестацію робочих місць працівників закладів дошкільної освіти (Молодець Т.В. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
- про збір даних про заклади  дошкільної освіти за формою 85–к  до інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти» та ознайомлення з інструкцією щодо надання форми 85-к в програмі «Курс: Дошкілля» (Ковтун Н.Г. – методист РМК);
- про стан відвідування дітьми закладів дошкільної освіти району (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти, навчально-виховні комплексів та філії (Олійник  Н.О. – методист РМК).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Участь у Школі молодого керівника закладу дошкільної освіти у м.Харків

     13 грудня 2018 року  на базі  КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» вихователь Валківського дошкільного навчального закладу (ясла- садок) «Берізка» Діжиченко Наталія Володимирівна, як педагог - майстер взяла участь у Школі молодого керівника закладу дошкільної освіти зі стажем роботи до 3-х років «Інноваційні підходи до облаштування розвивального середовища в закладі дошкільної освіти та його вплив на розвиток особистості дитини».
      Під час науково-практичного семінару Наталія Володимирівна  представила презентаційні матеріали з досвіду роботи на тему: «Підвищення пізнавального інтересу у дітей шляхом створення розвивального середовища» та провела майстер-клас з керівниками  закладів дошкільної освіти Харківської області, де вони мали змогу самостійно створити розвивальне середовище для дітей  віком від 2 – 6 (7) років та взаємодіяти з ним. Майстер – клас проведено в інтерактивній формі.

Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz