Відділ освіти Валківської РДАВт, 23.01.2018, 22:04

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дошкільна освіта | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [1174]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
 

Вільні місця

 Графік проведення Новорічних свят у дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017 № 1/9-322 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»

Лист Міністерства освіти і науки України від 31.08.2017 № 1-38/3466 "Про перелік навчальної літератури,рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році" 

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Лист МОНУ від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 "Про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК)

 

   20 грудня 2017 року на базі Сніжківського ДНЗ (дитячий садок) «Ромашка» відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК) за темою: «Світ української кераміки. Опішнянський розпис». В заході взяли участь голова Сніжківської сільської ради Усань Н.І., вчитель початкових класів Сніжківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів Панченко В.М.
    Під час організаційного блоку з вихователями району була проведена вправа «Українські варенички» (методист РМК - Олійник Н.О.) та проведена екскурсія по дошкільному навчальному закладу (завідувач Сніжківського ДНЗ «Ромашка» - Бучна С.В.). Педагоги із задоволенням переглянули виставку «Новорічна казка», на якій були представлені власноруч виготовлені новорічні іграшки та прикраси  вихователями району.
    Протягом науково-практичного блоку вихователями було переглянуте інтегроване заняття у різновіковій групі «Керамічні дива» (вихователь Сніжківського ДНЗ  «Ромашка» - Яроха І.М.). В нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз заняття (методист РМК, Олійник Н.О.).  Під час даного блоку було представлено презентаційні матеріали «Мандри в минуле Опішні» (вихователь Валківського ДНЗ «Берізка» - Лебедкова М.О.),  «Опішнянська іграшка» (вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» -Тарасевич Л.Л.) та проведено бліц-турнір «Таємниці гончарного мистецтва» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.).
    В рамках практичного блоку вихователі мали змогу прийняти активну участь в двох майстер-класах: «Світ української кераміки» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю., викладач дитячої школи мистецтва - Коваль О.Ю.) та у творчій роботі вихователів ДНЗ (НВК) «Народні умільці» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.).
    Під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями  була проведена вправа «Гостини по-українськи».

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з  комунікативно-мовленнєвої діяльності для вихователів ДНЗ (НВК)

 

   06 грудня 2017 року на базі Шарівського ДНЗ (дитячий садок) «Перлинка» (завідувач Тугай С.П.) було проведено районне методичне об’єднання з  комунікативно-мовленнєвої діяльності для вихователів ДНЗ (НВК) за темою «Формування комунікативно-мовленнєвих здібностей у дітей дошкільного віку засобами ігрової діяльності» (керівник РМО, вихователь Валківського ДНЗ «Берізка»  Данильченко С.А.)
   Під час організаційного блоку вихователі району ознайомилися з планом роботи  та були проведена вправа «Дерево бажань» (практичний психолог Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Войтенко Н.М.).
   Під час науково-практичного блоку районного методичного об’єднання вихователі мали змогу переглянути інтегровані заняття  у молодшій групі «Грайлики» - «На гостини до тітоньки Сови» (вихователь Олійник О.А.); у старшій групі «Пізнайки» - «Чотири стихії» (вихователь Павлій Л.В.).   
   В нетрадиційній формі був проведений самоаналіз та обговорення занять вихователями району (Олійник Н.О. – методист РМК).
  У рамках практичного блоку було проведено майстер-класи під час яких вихователі району мали змогу взяти активну участь, а саме: «Формування мовленнєво – комунікативної компетенції засобами гри» (вихователь Шарівського ДНЗ Положій С.І.), «Скарбничка майстра» ( керівник РМО, Данильченко С.А.), «Ляльки з особистими історіями» (за методикою соціального та психологічного розвитку дитини) (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька», Попелюх О.П., вихователь Валківського ДНЗ «Веселка», Тарасевич Л.Л., вихователь Старомерчинського  ДНЗ «Золотий півник» Любота Т.Ю.).
  Вихователь Шарівського ДНЗ «Перлинка» Павлій Л.В. презентувала проект району «Іграшка – як засіб всебічного виховання дітей дошкільного віку» в якому приймали активну участь всі дошкільні навчальні заклади (НВК) району.
  На завершення районного методичного об’єднання була проведена вправа учасників «Дерево бажань»  (здійснення очікувань) (практичний психолог Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Войтенко Н.М.).

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів

    

   01 грудня 2017 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів, яку провела начальник відділу освіти В.В. Новосел В.В.
   В ході наради було розглянуто п’ять питань:
1. Про стан виконання трудового законодавства у дошкільних навчальних закладах (Заворотня Н.М. – методист з кадрових питань).
2. Про стан роботи дошкільних навчальних закладів з питань соціального захисту дітей (Борисенко У.В. – соціальний педагог РМК).
3. Про  стан  охоплення дітей дошкільною освітою (Олійник Н.О. – методист  з дошкільної освіти)
4. Про роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності вихованців у ДНЗ району (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти).
5. Про стан відвідування дітьми дошкільних навчальних закладів (Олійник Н.О. – методист  з дошкільної освіти).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої діяльності для вихователів ДНЗ  (НВК)

   22 листопада 2017 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) було проведено районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої діяльності за темою «Проектна діяльність, як засіб формування комунікативної компетенції дошкільника».
   Під час організаційного блоку вихователі району ознайомилися з планом роботи  та були проведені вправа «Наші очікування» (практичний психолог Сьоміна А.В.)
В рамках районного методичного об’єднання вихователі мали змогу переглянути відкрите інтегроване заняття  у середній групі «Пізнайко» - «Стежками рідного міста» (вихователь Данильченко С.А.) та музично-спортивне дійство у старшій групі «Дзвіночки» - «Посвята в козачата» (вихователь Гаман Г.М. та музичний керівник Матющенко Г.П.), на яке був запрошений Тільний Геннадій Васильович – господар «Козацького двору».  Він показав дітям справжнє козацьке сідло, збрую та інші козацькі атрибути, а також був активним учасником посвяти хлопців в козачата.
   В нетрадиційній формі був проведений самоаналіз та обговорення занять вихователями району (Олійник Н.О. – методист РМК).
  Під час практичного блоку практичним психологом А.В.Сьоміною була проведена вправа з вихователями «Вавилонська вежа», яка з’ясувала вміння педагогів домовлятися та взаємодіяти між собою.
  Педагог-майстер Данильченко С.А. для вихователів району презентувала свій досвід роботи з проектної діяльності «Моя маленька Батьківщина» та запропонувала вихователям району творчу роботу «Створюємо проект».
   Власним досвідом поділилася директор Новомерчицького НВК Борщ О.І. «Система роботи у різновіковій групі ДНЗ щодо проектної діяльності».
  Вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» Попельнух О.П. презентувала проект району «Подаруємо нове життя іграшці», в якому приймали активну участь всі дошкільні навчальні заклади (НВК) району.
   В кінці засідання було представлені тематичні виставки куточків книг в ДНЗ району та проведено рефлексію учасників «Наші враження».

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сорок восьма обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»

      

   З 31 жовтня по 02 листопада 2017 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбулася сорок восьма обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Формування життєвої компетентності дошкільника через гру як основну діяльність».
   У даній виставці район представляв Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач - Бородіна І.В.), який презентував досвід роботи «Формування національно-патріотичної свідомості дошкільників засобами LEGO-технологій» (вихователь-методист - Зюбан Т.Г.) та майстер-клас «Від цеглинки до цеглинки – у майбутнє України». Команда дошкільного навчального закладу виступила феєрично, креативно і показала високий рівень професійної майстерності.
   З тринадцяти учасників обласної тематичної відкритої виставки Валківський ДНЗ «Веселка» посів почесне ІІ місце.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїський науково-практичний семінар в м.Харків

     01-02 листопада 2017 року у м.Харкові відбувся Всеукраїський науково-практичний семінар на тему «Іграшки та ігрові посібники в системі засобів формування життєвої компетентності дітей дошкільного віку». В даному семінарі прийняли участь методист районного методичного кабінету Олійник Н.О., член ради завідувачів ДНЗ Харківської області Тугай С.П., член місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Бородіна І.В. Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач - Бородіна І.В.) став учасником семінару де представив майстер-клас «Від цеглинки до цеглинки – у майбутнє України» (вихователь-методист -  Зюбан Т.Г.) для методистів з дошкільної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти із 20 регіонів України, методистів районних (міських) методичних кабінетів місцевих органів управління освітою Харківської області.
ВІТАЄМО!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК)

   

     25 жовтня 2017 року на базі відділу освіти відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК) за темою: «Петриківський розпис як один із видів декоративно-прикладного мистецтва».
    Під час організаційного блоку з вихователями району були проведені вправи «Чарівні долоньки», «Відкритий мікрофон» (Олійник Н.О., методист РМК) та здійснено перегляд виставки робіт  заслужений майстрів народної творчості України Олександра та Тамари Вакуленків у техніці Петриківського розпису  в дитячій школі мистецтва (Тимошенко О.В., директор).
    Протягом науково-практичного блоку, вихователям були представлені презентаційні матеріали «Історія виникнення Петриківського розпису» (Попельнух О.П, вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька») та «Барви Петриківки» (Конікова О.Ю., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька»).
    В рамках даного блоку, вихователі мали змогу прийняти активну участь в трьох майстер-класах: «Петриківський дивоцвіт» (Діжиченко Н.В., вихователь Валківського ДНЗ «Берізка», Конікова О.Ю., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька», Коваль О.Ю., вихователь Ков’язького ДНЗ «Ромашка»), розв'язанні кросворду «Пізнаємо мистецтво» та у творчій роботі вихователів ДНЗ (НВК) «Оздоблення тарілочки Петриківським розписом» (Конікова О.Ю., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька»).
    На завершення під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями району була проведена вправа «Петриківка-душа України».

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів

     5 жовтня 2017 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів за участю головного спеціаліста відділу освіти Валківської районної державної адміністрації Трусової Н.І.
     У ході проведення наради були розглянуто  такіпитання:
- про результати оздоровлення дітей улітку 2017 року (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про результати проведення тарифікації педагогічних працівників (Гаврилко І.В. – економіст централізованої  бухгалтерії відділу освіти);
- про підготовку дошкільних навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи відділу освіти);
- про профілактичну роботу з питань запобігання всіх видів дитячого травматизму у 2016/2017 навчальному році (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
На завершення наради було презентовані проекти «Гра – ефективний засіб розвитку дітей дошкільного віку» (завідувач Високопільського ДНЗ «Сонечко» Гаркавець Л.Г.) та  «Подаруємо нове життя іграшці» (методист РМК Олійник Н.О., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» Попельнух О.П.).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Випускні свята у дошкільнят

 

   З 24 травня по 2 червня 2017 року у 22 дошкільних навчальних закладах (17 дошкільних навчальних закладах, 4 дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та 1 філії)  пройшли випускні свята «Прощавай дитячий садок». У святах взяли участь 256 дітей-випускників.
   Почесні гості взяли участь у святкових заходах, привітали маленьких випускників, висловили багато теплих, щирих побажань малечі,  їх батькам та вихователям
і вручили майбутнім школярам подарункові набори.
  Святково прикрашена зали, ошатно вбрані радісні діти, розумні та старанні випускники, турботливі вихователі та веселі, наповнені змістом сценарії  - всі ці складові зробили свята урочистими, водночас радісними і трохи сумними, по-родинному теплими і незабутніми для випускників та їх рідних.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Спартакіада «Перший крок» для дітей 5-6 років життя серед дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів

            

    30 травня 2017 року на базі Валківської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Спорт для всіх» з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей відбулася Спартакіада «Перший крок» для дітей 5-6 років життя серед дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів району, в якому взяли участь 102 дитини з 14 дошкільних навчальних закладів та 3 навчально-виховних комплексів.
   Учасників свята вітали голова районної державної адміністрації В.І. Войтенко, голова  районної ради В.П. Оноша, заступник голови районної державної адміністрації Н.М. Осадча, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації  Н.І. Трусова, провідний інспектор сектору у справах молоді та спорту Л.М. Суханова, голова міської ради В.В. Скрипніченко та голови селищних та сільських рад.
    Вихованці дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів мали чудовий спортивний зовнішній вигляд, підготували девіз, емблему кожної команди.
    Діти-випускники змагалися у трьох різноманітних естафетах, а саме - естафета з м’ячем: І місце -  Валківський ДНЗ «Веселка», ІІ - Валківський ДНЗ «Яблунька», ІІІ - Валківський ДНЗ «Берізка»; комбінована естафета: І - Валківський ДНЗ «Веселка», ІІ - Валківський ДНЗ «Берізка», ІІІ - Мельниківський ДНЗ; їзда на самокаті: І - Валківський ДНЗ «Веселка», ІІ – Валківський ДНЗ «Берізка», ІІІ – Ков’язький ДНЗ «Ромашка». За результатами кожної естафети відзначалися переможці.
   Загальнокомандну перемогу здобули вихованці Валківського дошкільного навчального закладу «Веселка», ІІ місце посіла команда Валківського дошкільного навчального закладу «Берізка», ІІІ місце – Валківського дошкільного навчального закладу «Яблунька».
   Переможці нагороджені грамотами, кубками, медалями. Усі учасники змагань отримали подарунки та солодощі від голови районної державної адміністрації В.І. Войтенка та заступника голови районної державної адміністрації Н.М. Осадчої, яка опікується питаннями освіти.
     Дошкільнята, так тримати!!!

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Засідання районної творчої групи  вихователів-майстрів

   24 травня 2017 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбулося заключне засідання районної творчої групи  вихователів-майстрів, на яке були запрошені молоді спеціалісти та вихователі, які не мають відповідної фахової освіти.
   На початку семінару з метою налаштування слухачів на роботу та зниження емоційного напруження практичним психологом Дем’яненко С.О. була проведена вправа «Листоноша». Протягом засідання вихователі-майстри мали змогу продемонструвати свої досвіди роботи та провести майстер-класи зі слухачами:
- «Особливості організації фізкультурно-оздоровчої роботи  в умовах дошкільного навчального закладу»  (вихователь-методист Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» Зюбан Т.Г.);
- «Впровадження ефективних технологій у навчанні читанню дітей з молодшого дошкільного віку» (вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Данильченко С.А.);
- «Системний підхід до формування логіко-математичної компетентності дошкільника в умовах сучасного дошкільного навчального закладу» (вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Діжиченко Н.В.);
- «Робота з обдарованими дітьми дошкільного віку засобами музики» (музичний керівник Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Матющенко Г.П.).
   Наприкінці засідання вихователі району дружнім творчим колективом мали змогу поспілкуватися та обговорити результати своєї діяльності. Під час рефлексійного блоку практичним психологом Дем’яненко С.О. була проведена вправа «Тепло долонь».

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів ДНЗ та керівників НВК

23 травня 2017 року на базі відділу освіти відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів. Під час наради розглядалися наступні питання:

- про результати співпраці дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів (Данильченко С.В. – методист РМК);
- про стан інформаційно-методичного забезпечення ДНЗ (Олійник Н.О. – методист РМК);
- робота зі зверненнями громадян (Заворотня Н.М. – методист РМК);
-  про стан відвідування дітьми ДНЗ (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про результати вивчення стану ведення документації практичних психологів (Борисенко У.В. – методист РМК);
- про результати огляду будівель ДНЗ (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи відділу освіти).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Вітаємо з перемогою!!!

З вересня 2016 по травень 2017 року Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.)  приймав  участь у  Всеукраїнському дитячому архітектурному конкурсі з LEGO-конструювання  “Столиці Світу”, метою якого було  розширення знань  дітей про столиці світу та спонукання  їх мислити креативно.
   Для створення моделі дошкільний навчальний заклад обрав всесвітньовідомий індуїстський храмовий комплекс Акшардхам в Делі (Індія).
   5-6 травня в місті Києві відбувся фінал даного конкурсу. Валківський ДНЗ «Веселка» став суперфіналістом!
  Педагогічний колектив, батьки та вихованці дошкільного закладу здобули перемогу в номінації «Найяскравіша дизайнерська  концепція».
   Вітаємо з перемогою!

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів ДНЗ та керівників НВК   

Форма входу

Пошук

Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архів записів

Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz