Відділ освіти Валківської РДАПт, 23.02.2018, 20:31

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дошкільна освіта | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [1254]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
 

Вільні місця

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017 № 1/9-322 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»

Лист Міністерства освіти і науки України від 31.08.2017 № 1-38/3466 "Про перелік навчальної літератури,рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році" 

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Лист МОНУ від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 "Про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

Конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2018 році

   9 лютого 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) був проведений другий день конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2018 році. На заході були присутні представники районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації, керівники та працівники  дошкільних навчальних закладів, ветерани освітянської  ниви.  
   У конкурсі продовжували змагатися  6 найкращих вихователів району.
  Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття у середній групі «Пізнайко» - вихователь Ков’язького НВК Роженко Марина Анатоліївна.
  Друге заняття – у середній  групі «Янголятко» - вихователь Валківського ДНЗ «Берізка» Лебедкова Марина Олександрівна.
  Третє заняття у старшій групі «Дзвіночки» - вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Дрига Світлана Володимирівна.   
   Наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи та власноруч виготовлений посібник:
- вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» Тарасевич Любов Леонідівна. Ії досвід роботи «Петріотизм – основа сучасного виховання дошкільників на засадах Софії Русової».   
- вихователь Мельниківського ДНЗ  БоброЛариса Володимирівна презентувала власний досвід роботи «Формування екологічного світорозуміння дітей дошкільного віку через пошуково-дослідницьку діяльність».
 - вихователь Високопільського ДНЗ «Сонечко» Перець Світлана Анатоліївна представила свій досвід роботи «Розвиток логіко-математичних здібностей дошкільника у повсякденному житті».
Музичне вітання було феєричним завершенням конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2018 році від дітей Валківського ДНЗ «Берізка» та учасників Конкурсу. Учасників конкурсу привітали голова райдержадміністрації В.І. Войтенко, голова районної ради В.П. Оноша, перший заступник голови районної державної адміністрації Н.М. Осадча,  начальник відділу освіти  районної державної адміністрації - В.В. Новосел , голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України - О.Д. Бабенко та подарували для конкурсантів та працівників дошкільної освіти солодкий подарунок.
   Вітаємо учасників Конкурсу!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2018 році

    8 лютого 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) зібралися кращі педагоги-дошкільники – учасники конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2018 році. На заході були присутні представники районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації,  керівники та працівники  дошкільних навчальних закладів, ветерани освітянської  ниви.
   Учасників конкурсу вітали Осадча Наталія Миколаївна – перший заступник голови районної державної адміністрації, Котенко Тетяна Микитівна – керуюча справами районної ради, Новосел Вікторія В’ячеславівна – начальник відділу освіти  районної державної адміністрації, Трусова Наталія Іванівна – головний спеціаліст відділу освіти  районної державної адміністрації.
   Вихователі мають справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті - з маленькою людиною. Від вихователів, від їхнього вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить з якими знаннями дитина прийде у великий світ та якою буде її подальша дорога.
  Цей конкурс є одним із заходів плану методичної роботи з педагогічними кадрами  дошкільних закладів району та орієнтований на підвищення професійного рейтингу вихователів серед колег, батьків і громадськості.
   У Конкурсі приймають участь 6 найкращих вихователів району.
  Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття «Іменини Мухи-Цокотухи» в молодшій групі «Калинка»  - вихователь Високопільського ДНЗ (дитячий садок) «Сонечко» Перець Світлана Олександрівна.
   Друге заняття – в середній  групі «Пізнайко» на тему: «У пошуках піщаної країни» - вихователь Мельниківського ДНЗ Бобро Лариса Володимирівна.
  Третє заняття «У музей грати – рідний край пізнавати» в старшій групі «Дзвіночки» - вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» - Тарасевич Любов Леонідівна.
   З якими ідеями вихователі ідуть до своїх вихованців і якими методами вчать їх життєвим премудростям нам розкрив наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи та власноруч виготовлений посібник:
- вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Дрига Світлана Володимирівна яка представила досвід роботи «Впровадження уроків мислення та милування в природі за Василем Олександровичем Сухомлинським»;
- вихователь Валківського ДНЗ  «Берізка» Лебедкова Марина Олександрівна презентувала власний досвід роботи «Організація вивчення англійської мови в дошкільному навчальному закладі»;
- вихователь Ков’язького навчально-виховного комплексу Роженко Марина Анатоліївна представила свій досвід роботи «Формування уявлень про світ природи, як важливий аспект у вихованні особистості дошкільника через казку».
    Рівень теоретичної підготовки зі знання педагогіки та психології  учасниці показали через написання контрольної роботи.
   Перший день конкурсу наблизився до кінця. День важкої, але плідної праці. Велика вдячність і учасникам, і членам журі. Продовження конкурсу 9 лютого 2018 року о 9 годині.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів (директорів) закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів

 

   25 січня 2018 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів (директорів) закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів. На нараді розглядалися наступні питання:
- про особливості проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників у ІІ півріччі  2017/2018 навчальному році (Іванська Л.П. – завідувач РМК);
- про стан відвідування дітьми дошкільних навчальних закладів (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про стан роботи зі зверненнями громадян у 2017 році (Заворотня Н.М. – методист РМК);
- про  організацію харчування дітей у закладах дошкільної освіти району у 2017 році та завдання на 2018 рік (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про атестацію робочих місць працівників закладів дошкільної освіти (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
- про стан виконання трудового законодавства у дошкільних навчальних закладах (Заворотня Н.М. – методист РМК);
- про організацію та проведення І туру районного  конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» у 2018 році (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» (Заворотня Н.М. - методист РМК).
   Активну участь  у нараді взяла головний лікар КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Валківського району Орлова Марина Ігорівна, яка інформувала про ситуацію із захворюваністю населення в Україні (області) на кір і дифтерію та щодо запобігання і попередження цих захворювань.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК)

 

   20 грудня 2017 року на базі Сніжківського ДНЗ (дитячий садок) «Ромашка» відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК) за темою: «Світ української кераміки. Опішнянський розпис». В заході взяли участь голова Сніжківської сільської ради Усань Н.І., вчитель початкових класів Сніжківської ЗОШ  І-ІІІ ступенів Панченко В.М.
    Під час організаційного блоку з вихователями району була проведена вправа «Українські варенички» (методист РМК - Олійник Н.О.) та проведена екскурсія по дошкільному навчальному закладу (завідувач Сніжківського ДНЗ «Ромашка» - Бучна С.В.). Педагоги із задоволенням переглянули виставку «Новорічна казка», на якій були представлені власноруч виготовлені новорічні іграшки та прикраси  вихователями району.
    Протягом науково-практичного блоку вихователями було переглянуте інтегроване заняття у різновіковій групі «Керамічні дива» (вихователь Сніжківського ДНЗ  «Ромашка» - Яроха І.М.). В нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз заняття (методист РМК, Олійник Н.О.).  Під час даного блоку було представлено презентаційні матеріали «Мандри в минуле Опішні» (вихователь Валківського ДНЗ «Берізка» - Лебедкова М.О.),  «Опішнянська іграшка» (вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» -Тарасевич Л.Л.) та проведено бліц-турнір «Таємниці гончарного мистецтва» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.).
    В рамках практичного блоку вихователі мали змогу прийняти активну участь в двох майстер-класах: «Світ української кераміки» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю., викладач дитячої школи мистецтва - Коваль О.Ю.) та у творчій роботі вихователів ДНЗ (НВК) «Народні умільці» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.).
    Під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями  була проведена вправа «Гостини по-українськи».

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з  комунікативно-мовленнєвої діяльності для вихователів ДНЗ (НВК)

 

   06 грудня 2017 року на базі Шарівського ДНЗ (дитячий садок) «Перлинка» (завідувач Тугай С.П.) було проведено районне методичне об’єднання з  комунікативно-мовленнєвої діяльності для вихователів ДНЗ (НВК) за темою «Формування комунікативно-мовленнєвих здібностей у дітей дошкільного віку засобами ігрової діяльності» (керівник РМО, вихователь Валківського ДНЗ «Берізка»  Данильченко С.А.)
   Під час організаційного блоку вихователі району ознайомилися з планом роботи  та були проведена вправа «Дерево бажань» (практичний психолог Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Войтенко Н.М.).
   Під час науково-практичного блоку районного методичного об’єднання вихователі мали змогу переглянути інтегровані заняття  у молодшій групі «Грайлики» - «На гостини до тітоньки Сови» (вихователь Олійник О.А.); у старшій групі «Пізнайки» - «Чотири стихії» (вихователь Павлій Л.В.).   
   В нетрадиційній формі був проведений самоаналіз та обговорення занять вихователями району (Олійник Н.О. – методист РМК).
  У рамках практичного блоку було проведено майстер-класи під час яких вихователі району мали змогу взяти активну участь, а саме: «Формування мовленнєво – комунікативної компетенції засобами гри» (вихователь Шарівського ДНЗ Положій С.І.), «Скарбничка майстра» ( керівник РМО, Данильченко С.А.), «Ляльки з особистими історіями» (за методикою соціального та психологічного розвитку дитини) (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька», Попелюх О.П., вихователь Валківського ДНЗ «Веселка», Тарасевич Л.Л., вихователь Старомерчинського  ДНЗ «Золотий півник» Любота Т.Ю.).
  Вихователь Шарівського ДНЗ «Перлинка» Павлій Л.В. презентувала проект району «Іграшка – як засіб всебічного виховання дітей дошкільного віку» в якому приймали активну участь всі дошкільні навчальні заклади (НВК) району.
  На завершення районного методичного об’єднання була проведена вправа учасників «Дерево бажань»  (здійснення очікувань) (практичний психолог Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Войтенко Н.М.).

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів

    

   01 грудня 2017 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів, яку провела начальник відділу освіти В.В. Новосел В.В.
   В ході наради було розглянуто п’ять питань:
1. Про стан виконання трудового законодавства у дошкільних навчальних закладах (Заворотня Н.М. – методист з кадрових питань).
2. Про стан роботи дошкільних навчальних закладів з питань соціального захисту дітей (Борисенко У.В. – соціальний педагог РМК).
3. Про  стан  охоплення дітей дошкільною освітою (Олійник Н.О. – методист  з дошкільної освіти)
4. Про роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності вихованців у ДНЗ району (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти).
5. Про стан відвідування дітьми дошкільних навчальних закладів (Олійник Н.О. – методист  з дошкільної освіти).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої діяльності для вихователів ДНЗ  (НВК)

   22 листопада 2017 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) було проведено районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої діяльності за темою «Проектна діяльність, як засіб формування комунікативної компетенції дошкільника».
   Під час організаційного блоку вихователі району ознайомилися з планом роботи  та були проведені вправа «Наші очікування» (практичний психолог Сьоміна А.В.)
В рамках районного методичного об’єднання вихователі мали змогу переглянути відкрите інтегроване заняття  у середній групі «Пізнайко» - «Стежками рідного міста» (вихователь Данильченко С.А.) та музично-спортивне дійство у старшій групі «Дзвіночки» - «Посвята в козачата» (вихователь Гаман Г.М. та музичний керівник Матющенко Г.П.), на яке був запрошений Тільний Геннадій Васильович – господар «Козацького двору».  Він показав дітям справжнє козацьке сідло, збрую та інші козацькі атрибути, а також був активним учасником посвяти хлопців в козачата.
   В нетрадиційній формі був проведений самоаналіз та обговорення занять вихователями району (Олійник Н.О. – методист РМК).
  Під час практичного блоку практичним психологом А.В.Сьоміною була проведена вправа з вихователями «Вавилонська вежа», яка з’ясувала вміння педагогів домовлятися та взаємодіяти між собою.
  Педагог-майстер Данильченко С.А. для вихователів району презентувала свій досвід роботи з проектної діяльності «Моя маленька Батьківщина» та запропонувала вихователям району творчу роботу «Створюємо проект».
   Власним досвідом поділилася директор Новомерчицького НВК Борщ О.І. «Система роботи у різновіковій групі ДНЗ щодо проектної діяльності».
  Вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» Попельнух О.П. презентувала проект району «Подаруємо нове життя іграшці», в якому приймали активну участь всі дошкільні навчальні заклади (НВК) району.
   В кінці засідання було представлені тематичні виставки куточків книг в ДНЗ району та проведено рефлексію учасників «Наші враження».

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сорок восьма обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття»

      

   З 31 жовтня по 02 листопада 2017 року на базі КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» відбулася сорок восьма обласна тематична відкрита виставка ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Формування життєвої компетентності дошкільника через гру як основну діяльність».
   У даній виставці район представляв Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач - Бородіна І.В.), який презентував досвід роботи «Формування національно-патріотичної свідомості дошкільників засобами LEGO-технологій» (вихователь-методист - Зюбан Т.Г.) та майстер-клас «Від цеглинки до цеглинки – у майбутнє України». Команда дошкільного навчального закладу виступила феєрично, креативно і показала високий рівень професійної майстерності.
   З тринадцяти учасників обласної тематичної відкритої виставки Валківський ДНЗ «Веселка» посів почесне ІІ місце.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїський науково-практичний семінар в м.Харків

     01-02 листопада 2017 року у м.Харкові відбувся Всеукраїський науково-практичний семінар на тему «Іграшки та ігрові посібники в системі засобів формування життєвої компетентності дітей дошкільного віку». В даному семінарі прийняли участь методист районного методичного кабінету Олійник Н.О., член ради завідувачів ДНЗ Харківської області Тугай С.П., член місцевого осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» Бородіна І.В. Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач - Бородіна І.В.) став учасником семінару де представив майстер-клас «Від цеглинки до цеглинки – у майбутнє України» (вихователь-методист -  Зюбан Т.Г.) для методистів з дошкільної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти із 20 регіонів України, методистів районних (міських) методичних кабінетів місцевих органів управління освітою Харківської області.
ВІТАЄМО!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК)

   

     25 жовтня 2017 року на базі відділу освіти відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК) за темою: «Петриківський розпис як один із видів декоративно-прикладного мистецтва».
    Під час організаційного блоку з вихователями району були проведені вправи «Чарівні долоньки», «Відкритий мікрофон» (Олійник Н.О., методист РМК) та здійснено перегляд виставки робіт  заслужений майстрів народної творчості України Олександра та Тамари Вакуленків у техніці Петриківського розпису  в дитячій школі мистецтва (Тимошенко О.В., директор).
    Протягом науково-практичного блоку, вихователям були представлені презентаційні матеріали «Історія виникнення Петриківського розпису» (Попельнух О.П, вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька») та «Барви Петриківки» (Конікова О.Ю., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька»).
    В рамках даного блоку, вихователі мали змогу прийняти активну участь в трьох майстер-класах: «Петриківський дивоцвіт» (Діжиченко Н.В., вихователь Валківського ДНЗ «Берізка», Конікова О.Ю., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька», Коваль О.Ю., вихователь Ков’язького ДНЗ «Ромашка»), розв'язанні кросворду «Пізнаємо мистецтво» та у творчій роботі вихователів ДНЗ (НВК) «Оздоблення тарілочки Петриківським розписом» (Конікова О.Ю., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька»).
    На завершення під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями району була проведена вправа «Петриківка-душа України».

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів

     5 жовтня 2017 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів за участю головного спеціаліста відділу освіти Валківської районної державної адміністрації Трусової Н.І.
     У ході проведення наради були розглянуто  такіпитання:
- про результати оздоровлення дітей улітку 2017 року (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про результати проведення тарифікації педагогічних працівників (Гаврилко І.В. – економіст централізованої  бухгалтерії відділу освіти);
- про підготовку дошкільних навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи відділу освіти);
- про профілактичну роботу з питань запобігання всіх видів дитячого травматизму у 2016/2017 навчальному році (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
На завершення наради було презентовані проекти «Гра – ефективний засіб розвитку дітей дошкільного віку» (завідувач Високопільського ДНЗ «Сонечко» Гаркавець Л.Г.) та  «Подаруємо нове життя іграшці» (методист РМК Олійник Н.О., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» Попельнух О.П.).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Випускні свята у дошкільнят

 

   З 24 травня по 2 червня 2017 року у 22 дошкільних навчальних закладах (17 дошкільних навчальних закладах, 4 дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та 1 філії)  пройшли випускні свята «Прощавай дитячий садок». У святах взяли участь 256 дітей-випускників.
   Почесні гості взяли участь у святкових заходах, привітали маленьких випускників, висловили багато теплих, щирих побажань малечі,  їх батькам та вихователям
і вручили майбутнім школярам подарункові набори.
  Святково прикрашена зали, ошатно вбрані радісні діти, розумні та старанні випускники, турботливі вихователі та веселі, наповнені змістом сценарії  - всі ці складові зробили свята урочистими, водночас радісними і трохи сумними, по-родинному теплими і незабутніми для випускників та їх рідних.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Спартакіада «Перший крок» для дітей 5-6 років життя серед дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів

 

Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Архів записів

Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz