Відділ освіти Валківської РДАВт, 19.02.2019, 00:15

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дошкільна освіта | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [1738]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
 

Вільні місця

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.06.2018 № 1/9-386 "Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018/2019 навчальному році"

Лист Міністерства освіти і науки України від 19.04.2018 № 1/9-249 "Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти"

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.10.2017 № 1/9-546 "Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців"

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-456 "Щодо оргнізації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-454 "Щодо оргнізації  роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234 "Про затвердження Санітарного реглменту для дошкільних навчальних закладів"

Лист МОНУ від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 "Про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 "Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ЗДО,  НВК та філії

    13 лютого  2019 року на базі  Гонтовоярського ДНЗ  (завідувач Овчаренко Т.В.) відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району за темою: «Світ народного мистецтва».
    Під час організаційного блоку з вихователями району була проведена вправа (очікувані результати) «Снігова королева» (методист РМК - Олійник Н.О.). Завідувач Гонтовоярського ДНЗ  Овчаренко Т.В., ознайомила присутніх з діяльністю та результативністю закладу дошкільної освіти.
    В рамках науково-практичного блоку вихователями була переглянута  розвага в різновіковій групі для дітей 3-6 років «Весна з Зимою зустрічається» (вихователь Рашевська Ю.О.). В нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз розваги (методист РМК, Олійник Н.О.).  Під час даного блоку було переглянуто презентацію «Самчиківський  розпис – традиція, яку треба зберегти» (вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька» Конікова О.Ю.)
    Протягом  практичного блоку вихователі мали змогу прийняти активну участь в  майстер-класі: «Світ  народного мистецтва. Техніки та прийоми самчиківського розпису» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.)  та у «Творчій майстерні» вихователі закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району виконали «Самчиківську мальовку»
    Вихователі району із задоволенням переглянули виставку «Де пташка не літає, а завжди додому повертає» на якій були представлені власноруч виготовлені  пташки в українському стилі.
   Під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями  була проведена вправа «Весняна красуня» (методист РМК - Олійник Н.О.).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2019 році

   

    7-8 лютого 2019 року на базі Валківського ДНЗ «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбувся конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2019 році «Планета зірок». На заході були присутні представники районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації,  керівники та працівники  закладів дошкільної освіти.
    Учасників конкурсу вітали керівники району Віктор Войтенко та Віталій Оноша, перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, Валківський міський голова Валерій Скрипніченко, секретар Валківської міської ради Антоніна Кривич, начальник відділу освіти  райдержадміністрації Вікторія Новосел.    
    Даний конкурс є одним із заходів плану методичної роботи з педагогічними кадрами  закладів дошкільної освіти району та орієнтований на підвищення професійного рейтингу вихователів серед колег, батьків і громадськості.  
    У Конкурсі приймали участь 5 найкращих вихователів району.
    Рівень теоретичної підготовки теорії і методики дошкільного виховання, педагогіки, психології учасниці показали через написання контрольної роботи,
представлення портфоліо учасника та відео педагогічного портрету.
   Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття:
- «У Маші на подвір’ї» в групі «Горобинка» для дітей 4-го року життя - вихователь Високопільського ДНЗ  «Сонечко»  Лукавенко Катерина Миколаївна.
- «Цікава мандрівка з Лунтиком » в групі  «Вишеньки» для дітей 5-го року життя - вихователь  Валківського ДНЗ  «Берізка» Носатенко Світлана Миколаївна.
- «В гості до Совусі - Мудрусі» в групі «Зайчик» для дітей 6-го року життя -
вихователь  Серпневого  НВК Османова Лариса Миколаївна.
- «Тигренятко,яке не вміло ричати» в групі «Зірочка» для дітей 4-го року життя  - вихователь  Старомерчицького ДНЗ  «Золотий півник» Неруш Катерина Геннадіївна.
- «Картини Зими» в групі  «Вишеньки» для дітей 5-го року життя - вихователь Сидоренківського ДНЗ «Барвінок»  Чопик Леся Богданівна.
      З якими ідеями вихователі ідуть до своїх вихованців і якими методами вчать їх життєвим премудростям нам розкрив наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи, власноруч виготовлений посібник та провів майстер-клас:
- вихователь Сидоренківського ДНЗ «Барвінок»  Чопик Леся Богданівна «Національно – патріотичне виховання дошкільників засобами мистецтва».
- вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Неруш Катерина Геннадіївна «Вплив розвитку артикуляційної моторики на формування звукової культури мовлення у дітей дошкільного віку».
- вихователь Серпневого НВК Османова Лариса Миколаївна «Єкологічне виховання дітей дошкільного віку».
- вихователь Валківського ДНЗ  «Берізка» Носатенко Світлана Миколаївна
 «Розвиток мислення на заняттях з логіко – математичної діяльності».
- вихователь Високопільського ДНЗ  «Сонечко»  Лукавенко Катерина Миколаївна «Сенсорний  розвиток дітей дошкільного віку».    
    Вихователі мають справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті - з маленькою людиною. Від вихователів, від їхнього вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить з якими знаннями дитина прийде у великий світ та якою буде її подальша дорога.
Музичні вітання були феєричним завершенням конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2019 році «Планета зірок» від вихованців Валківського ДНЗ «Веселка», які виконали хореографічні композиції з барабанами, «Квітни земля», «Танець зірок», учнів КЗ «Валківський ліцей імені О.Масельського» Насті Грабовської та Ковязького НВК Богдана Балабана .
    Бажаємо всім учасникам конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» успіхів та чекаємо остаточних результатів.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів закладів дошкільної освіти, керівників навчально-виховних комплексів та філії

     

     29 січня 2019 року на базі молодіжного центру «Розвиток» відбулася нарада завідувачів закладів дошкільної освіти, керівників навчально-виховних комплексів та філії. Під час наради було розглянуто наступні питання:
- презентація молодіжного хабу «Розвиток» (Буд - Гусаім С.М. –  адміністратор молодіжного центру «Розвиток»);
- про особливості  проходження курсів підвищення  педагогічних працівників у 2018/2019 навчальному році (Іванська  Л.П. – завідувач РМК);
- про стан роботи зі зверненнями громадян та з питань запобігання і протидії корупції  за підсумками роботи у 2018 році та завдання на 2019 рік.(Заворотня Н.М. – методист РМК);
- про організацію харчування дітей у закладах дошкільної освіти району у 2018 році  та завдання на 2019 рік (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про атестацію робочих місць працівників закладів дошкільної освіти (Молодець Т.В. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
- про збір даних про заклади  дошкільної освіти за формою 85–к  до інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти» та ознайомлення з інструкцією щодо надання форми 85-к в програмі «Курс: Дошкілля» (Ковтун Н.Г. – методист РМК);
- про стан відвідування дітьми закладів дошкільної освіти району (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про використання медичних форм для зарахування дітей до закладів дошкільної освіти, навчально-виховні комплексів та філії (Олійник  Н.О. – методист РМК).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Участь у Школі молодого керівника закладу дошкільної освіти у м.Харків

     13 грудня 2018 року  на базі  КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» вихователь Валківського дошкільного навчального закладу (ясла- садок) «Берізка» Діжиченко Наталія Володимирівна, як педагог - майстер взяла участь у Школі молодого керівника закладу дошкільної освіти зі стажем роботи до 3-х років «Інноваційні підходи до облаштування розвивального середовища в закладі дошкільної освіти та його вплив на розвиток особистості дитини».
      Під час науково-практичного семінару Наталія Володимирівна  представила презентаційні матеріали з досвіду роботи на тему: «Підвищення пізнавального інтересу у дітей шляхом створення розвивального середовища» та провела майстер-клас з керівниками  закладів дошкільної освіти Харківської області, де вони мали змогу самостійно створити розвивальне середовище для дітей  віком від 2 – 6 (7) років та взаємодіяти з ним. Майстер – клас проведено в інтерактивній формі.
   
  Вітаємо!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК)

    12 грудня  2018 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька» (завідувач Крупка Н.М.) відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району за темою: «Світ народного мистецтва».
   Під час організаційного блоку з вихователями району була проведена вправа «Ялинка очікувань» (методист РМК - Олійник Н.О.) та проведена екскурсія по дошкільному навчальному закладу (завідувач Валківського ДНЗ «Яблунька» - Крупка Н.М.).  
    В рамках науково-практичного блоку вихователями було переглянуті інтегровані заняття у різновіковій групі  «Помічники святого Миколая » (вихователь  - Твердохліб Л.А.) та у старшій групі «Якось у казці» (вихователь – Лазаренко В.В.). В нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз заняття (методист РМК, Олійник Н.О.).  Під час даного блоку було представлено презентаційні матеріали « Яворівський розпис, як вид декоративного мистецтва» (вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» - Тимченко С.Г.),  «Яворівська забава – казка для дітей, втіха для дорослих» (вихователь Сніжківського ДНЗ  «Ромашка» - Панасенко В.М.).
    Протягом  практичного блоку вихователі мали змогу прийняти активну участь в  майстер-класі: «Світ  народного мистецтва.Яворівський  розпис» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю.)  та  у майстерні талантів - розмальовування іграшок вихователями закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів району.  
    Вихователі із задоволенням переглянули виставку  на якій були представлені власноруч виготовлені  новорічні іграшки на ялинку в українському стилі.
    Під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями  була проведена вправа «В іграшках ялинка сяє, зі святами всіх вітає» (методист РМК - Олійник Н.О.).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти (НВК)

  
   28 листопада  2018 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» Валківської міської ради Валківського району Харківської області (завідувач Бородіна І.В.) пройшов районний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів «Секрети якісної дошкільної освіти: вивчаємо досвід прогресивних країн світу».
   Семінар  проведено з метою познайомити педагогічних працівників закладів дошкільної освіти з особливостями організації   змісту дошкільного виховання деяких прогресивних країн світу; окреслити пріоритетні шляхи розвитку інноваційної підходів педагогів в умовах модернізації дошкільної освіти  за європейськими стандартами.
    Захід  розпочався вправою  «Знайомтесь: це Я» (практичний психолог Дем’яненко С.О.) та розподілом всіх учасників на робочі групи.
    Під час інформаційного блоку вихователь-методист - Зюбан Т.Г. виступила з презентацією «Історія виникнення та розвиток дитячих садків» та ознайомила зі змінами в нормативних документах в освітній сфері .  
    Протягом  науково-практичного боку вихователі мали змогу ознайомитися з відеороликом «Час змін», прийняти активну участь у   вправі   «Я так думаю» (вихователь -  методист Зюбан Т.Г. та переглянути презентаційні матеріали  і практичні заняття з дітьми: «Дошкільна освіта в Японії»(вихователі Тарасевич Л.Л., Подоляка О.В.), «Сучасна освіта в Данія» ( вихователі Цибулько Т. Л., Багмут Л.А.), «Дошкільні заклади Польщі»
(вихователі  Кривенець І.В., Ярошева І.М.).
   В рамках даного семінару педагоги  ознайомилися  з відеофільмом «Найкращий у світі дитячий садок Такахарі Тазука».
   Під час проведення підсумково-рефлексійного блоку вихователі прийняли активну участь у вправі  «Головні постулати дошкільної освіти провідних країн світу»  та поділилися своїми враженнями через проведення  вправи «Веселий мікрофон».
   Всі присутні протягом заходу отримали  позитивні емоції, задоволення, нові знання, практичний  досвід, а головне всі працювали в команді.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів закладів дошкільної освіти  (НВК)

    27 листопада 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) відбулася нарада завідувачів закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів НВК.
    В ході наради розглянули 8 питань:
- все починається з добра (до 100-річчя В.О.Сухомлинського) (Гаркавець Л.Г. – завідувач Високопільського ДНЗ «Сонечко»);
- про стан роботи закладів дошкільної освіти з питань соціального захисту дітей (Москаленко А.С. - методист РМК);
- про стан охоплення дітей дошкільною освітою (Олійник Н.О. - методист РМК);
- про роботу з охорони праці та безпеки життєдіяльності вихованців у закладах дошкільної освіти району (Молодець Т.В. - начальник служби охорони праці відділу освіти);
- про стан вивчення цивільного захисту у закладах дошкільної освіти (Олійник В.М. – методист РМК);
- про стан вивчення трудового законодавства у закладах дошкільної освіти (Заворотня Н.М. – методист РМК);
- про атестацію педагогічних працівників у закладах дошкільної освіти (Заворотня Н.М. – методист РМК);
- про забезпечення наступності між дошкільною та початковими ланками освіти в умовах впровадження нового Державного стандарту початкової освіти (Данильченко С.В. – методист РМК).

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Обмін досвідом між закладами – учасниками проекту «Сприяння освіті» в рамках проектної ініціативи «Briсk mate»

  Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) є  учасником проекту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (Королівство Данія).
   17 листопада в рамках проектної ініціативи з обміну досвідом «Briсk mate» Валківський ДНЗ «Веселка» прийняв участь в організованій навчальній діяльністі з наборами LEGO. Захід був проведений на базі закладу-партнера Нововодолазького санаторного навчального-виховного комплексу Харківської обласної ради.
   Педагоги закладу-партнера ознайомили з навчально-виховним комплексом (групи, класи, кімнати: «народознавства», практичного психолога, корекційної діяльності,  виставки робіт дітей, батьків та педагогів) та досвідом роботи закладу з LEGO-конструювання шляхом перегляду двох інтегрованих занять. В рамкх проведення  круглого столу всі учасники зустрічі мали змогу обмінятися ідеями з  LEGO-конструювання та визначили плани на майбутнє.
   Зустріч була змістовна, позитивна, цікава та насичена емоційними враженнями.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності для вихователів  ДНЗ (НВК)

       

  14 листопада 2018 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) було проведено районне методичне об’єднання з розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності за темою «Формування комунікативної компетентності особистості дошкільника в умовах упровадження освітньої програми «Впевнений старт».
   Під час організаційного блоку  були проведені вправа «Сходинки до «Впевненого старту» (вихователь-методист Сіренко Н.В.)  та презентація досвіду роботи Огульцівського ДНЗ «Калинка» «Дитина – дзеркало душі», присвячена 100-річчю з дня народження В.О.Сухомлинського (вихователь Холод Т.А).
   В рамках районного методичного об’єднання вихователі мали змогу переглянути інтегровані заняття у старшій «Пізнайко» - «Ми команда непереможних» (вихователь Данильченко С.А.) та у старшій групі «Янголятко» - «Допоможемо совенятку Солько» (вихователь Бейгуленко Г.В.). В нетрадиційній формі був проведений самоаналіз та обговорення занять вихователями району (Олійник Н.О. – методист РМК).
   Під час практичного блоку відбувся обмін досвідом педагогів, щодо проведення тематичних блоків за освітньою програмою «Впевнений старт» - вихователь Валківського ДНЗ «Берізка»Данильченко С.А. – «Знайомство» та «Готуємо смачну піцу», вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» Кривинець І.В.  – «Етикет – правила культурного спілкування», вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» Ярошева І.М. – «Йдемо в похід».
   Вихователі району прийняли активну участь у майстер-класах: «Інтелектуальні карти як засіб реалізації інтегрованого змісту освіти та формування світогляду дитини» (Н.В.Сіренко – вихователь-методист Валківського ДНЗ (ясла-садка) «Берізка»); «Технологія розгляду картин» (В.В.Лазаренко – вихователь  Валківського  ДНЗ (ясла-садок)  «Яблунька»); «Парк професій» (І.О.Бондаренко – вихователь Валківського  ДНЗ (ясла-садок)  «Берізка»); «Сучасний формат ігрової діяльності» (Н.В.Сіренко – вихователь-методист Валківського ДНЗ (ясла-садка) «Берізка»).
   Під час інформаційного блоку керівник Новомерчицького НВК Борщ О.І. ознайомила присутніх з реалізацією концепції Нової української школи та представила до уваги присутніх презентаційні матеріали з теми: «Наступність дошкільної та початкової освіти в умовах реалізації концепції Нової української школи».
   Практичним психологом А.В.Сьоміною з вихователями була проведена вправа «Подарунок» та на завершення районного методичного об’єднання проведено рефлексію учасників «Усе в твоїх руках».

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Обмін досвідом між закладами – учасниками проекту «Сприяння освіті» в рамках проектної ініціативи «Briсk mate»

                  

    Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.), який є  учасником проекту «Сприяння освіті» в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (Королівство Данія), 17 жовтня в рамках проектної ініціативи з обміну досвідом «Briсk mate» провів організовану навчальну діяльність з наборами LEGO для педагогів закладу-партнера «Нововодолазького санаторного навчального-виховного комплексу» Харківської обласної ради. На заході була присутня тренер про

Форма входу

Пошук

Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Архів записів

Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2019
Конструктор сайтів - uCoz