Відділ освіти Валківської РДАНд, 20.05.2018, 23:15

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дошкільна освіта | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [1395]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
 

Вільні місця

Графік проведення випускних свят  у закладах дошкільної освіти (НВК) Валківського району у 2017/2018 навчальному році

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017 № 1/9-322 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»

Лист Міністерства освіти і науки України від 31.08.2017 № 1-38/3466 "Про перелік навчальної літератури,рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році" 

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Лист МОНУ від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 "Про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Показовий День безпеки дитини, комплексного об’єктового та протипожежного тренування

      17 травня 2018 року на базі Огульцівського дошкільного навчального закладу «Калинка» було проведено показовий День безпеки дитини (Коток К.М. - завідувач). На початку заходу була проведена вправа «Гостинний світлофор» (Олійник Н.О. - методист РМК) та екскурсія по закладу.
      Під час теоретично-практичного блоку завідувачі ДНЗ та керівники НВК мали змогу переглянути розвагу з дітьми різновікової групи та їх батьками «Хай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває». В рамках даного блоку було проведено дві ввідні  «Обережно, аміак!» та проведено тренування з відпрацювання дій на випадок пожежі. Учасники семінару прийняли активну участь та  перевірили свої знання в ході проведення інтерактивно-розважальної гри «Хто кращий» з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності дітей.
     Протягом інформаційного блоку завідувачем ДНЗ - Коток К.М. було представлено досвід роботи закладу «Навчаємося жити безпечно».
    Методист районного методичного кабінету Олійник В.М. надала методичні рекомендації щодо організації роботи з питань цивільного захисту у закладах дошкільної освіти.
    На завершення заходу була проведена вправа «Іскринки доброти» (Олійник Н.О. - методист РМК.).

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Всеукраїнський дитячий архітектурний проект за сприяння LEGO Foundation в Україні

    Валківський дошкільний навчальний заклад "Веселка" (завідувач – Бородіна І.В.) прийняв участь у Всеукраїнському дитячому архітектурному проекті "Водний світ" за сприяння LEGO Foundation в Україні. У рамках даного конкурсу дошкільний навчальний заклад перезентував свою проектну роботу "Кругообіг води  в природі або життя краплинки" у місті Дніпро та здобув перемогу у номінації "Вода і Всесвіт".  Лищенко Т.Л. - куратор проекту отримала диплом.
ВІТАЄМО з перемогою!

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районний семінар з LEGO-конструювання для вихователів закладів дошкільної освіти (НВК)

   

   20 квітня 2018 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» Валківської міської ради Валківського району Харківської області (завідувач Бородіна І.В.) пройшов районний семінар для вихователів закладів дошкільної освіти «Клуб веселих цеглинок LEGO-грай».
   Семінар розпочався вправою «Цеглинка сподівання». Під час науково-практичного блоку вихователь-методист - Зюбан Т.Г. виступила з презентацією «Формування національно-патріотичної свідомості дошкільників засобами LEGO-технологій» та представила відеопрезентацію «Древнє місто молоде – незабутні Валки».
   Протягом практичного блоку слухачі мали змогу переглянути розвагу з батьками у середній групі «Колобок» (вихователь - Кривенець І.В.), розвивальну-гру заняття у старшій групі «Сонечко» «В LEGO граємось, з LEGO розвиваємось» (вихователь - Барна А.В.), розвивальну гру у старшій групі «Горобинка» «Чарівний світ Космосу» (вихователь - Багмут Л.А.) та прийняли активну участь у майстер-класах «Від цеглини до цеглинки – у майбутнє України» та «Водний світ», де змогли попрацювати в команді та побували з допомогою LEGO конструктора моделі фонтану, акваріуму, пароплава та презентували їх.
   В рамках даного семінару Валківський ДНЗ «Веселка» ознайомив з відеопрезентацією «Вода в житті людини», мультиплікаційним фільмом «Кругообіг води в природі, або життя Краплинки», твором-есе «Роль архітектурного проекту «Водний світ» у нашому закладі», які були представлені на Всеукраїнському архітектурному проекті «Водний світ».
   Своїми враженнями від семінару слухачі поділилися під час вправи «Сонце радості».
   Всі присутні протягом заходу отримали масу позитивних емоцій, задоволення та новий досвід, який будуть втілювати зі своїми вихованцями та їх батьками.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів закладів дошкільної освіти та керівників навчально-виховних комплексів

   19 квітня 2018 року на базі відділу освіти відбулася нарада завідувачів закладів дошкільної освіти та керівників навчально-виховних комплексів.
   В ході наради розглянули п’ять питань:
1. Про підсумки проведення І туру районного  конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» у 2018 році (Олійник Н.О. – методист РМК).
2. Про підсумки атестації педагогічних працівників  закладів дошкільної освіти у 2017/2018 навчальному році (Заворотня Н.М. – методист РМК).
3. Про підготовку проведення оздоровчого періоду у 2017 році (Олійник Н.О.– методист РМК).
4. Про результати огляду будівель закладів дошкільної освіти (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи відділу освіти).
5. Про стан відвідування дітьми закладів дошкільної освіти району (Олійник Н.О. – методист РМК).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Методичний семінар-тренінг для фахівців дошкільної освіти

 

   12 -13 квітня 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбувся  методичний семінар-тренінг щодо впровадження проекту «Впевнений старт» (освітня програма для дітей старшого дошкільного віку та навчально-методичне забезпечення) для завідувачів ДНЗ,вихователів-методистів, вихователів ДНЗ (НВК).
    Метою заходу було показати переваги та можливості роботи за програмно-методичним комплектом «Впевнений старт».
Під час організаційного блоку практичним психологом Валківського ДНЗ «Веселка» - Дем’яненко С.О. проведено вправи «Слово настрою», «Асоціації», яка створила доброзичливу атмосферу та налаштувала педагогів на творчу , плідну діяльність.
   Тренерами  Вус С.А., Попельнух О.П. – вихователями Валківських ДНЗ «Веселка», «Яблунька» проведено анкетування «До», руханку «Єднаймося» та визначені  правила  проведення семінару-тренінгу.
   У ході науково-практичного блоку тренерами  через  презентаційні матеріали   представлено зміст (теоретичне підгрунтя) та практичне використання всіх складових навчально-методичного комплекту – «Впевнений старт: «Книга для вихователя», «Книга для дошкільника», «Альбом з художньо-творчої діяльності», «Книга для батьків» та інформаційний портал. В рамках даного блоку  музичним керівником  Валківського ДНЗ «Веселка» Дудкою С.В.  з вихователями проведено  ритмічні руханки «Побажаємо добра», «Малюємо світ».
   Протягом практичного блоку педагоги мали змогу змоделювати та продемонструвати на основі планування «Впевнений старт: «Книга для вихователя» різні форми роботи з дітьми упродовж дня за певною темою: «Коло друзів». Педагоги відзначили значні переваги програмно-методичного комплекту «Впевнений старт».
     Під час  підсумково-рефлексійного блоку тренерами  проведено анкетування «Після» та практичним психологом (Демяненко С. О.) вправу «Коло вражень».

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Вітаємо з перемогою!

ТАРАСЕВИЧ Любов Леонідівна - вихователь Валківського дошкільного навчального закладу  (ясла-садок) “Веселка”  Валківської міської ради Валківського району Харківської області (завідувач ДНЗ Бородіна І.В.), яка посіла І місце в ІІ (обласному) турі конкурсу "Кращий вихователь Харківщини" у 2018 році у номінації «Вихователь різновікової групи». Любов Леонідівна на високому методичному рівні пройшла всі етапи Конкурсу: порт фоліо учасника; опис педагогічного досвіду; написання фахової контрольної роботи; проведення практичного заняття з дітьми різновікової групи.
Вітаємо з перемогою!

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК)

   30 березня 2018 року на базі Сидоренківського ДНЗ (дитячий садок) «Барвінок» відбулося районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ДНЗ (НВК) за темою: «Світ української кераміки. Косівський розпис». Учасників заходу щиро вітав  голова Сидоренківської сільської ради Дригайло С.Ф.   Під час організаційного блоку з вихователями району була проведена вправа «Мальовничі Карпати» (методист РМК - Олійник Н.О.) та проведена екскурсія по дошкільному навчальному закладу (завідувач Сидоренківського ДНЗ «Барвінок» - Неділько Н.М.).    
   В рамках науково-практичного блоку вихователями було переглянуте інтегроване заняття у різновіковій групі «Маленькі гуцули» (вихователь Сидоренківського ДНЗ  «Барвінок» - Чопик Л.Б.). В нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз заняття (методист РМК, Олійник Н.О.).  Під час даного блоку було представлено презентаційні матеріали «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини» (вихователь Костівського ДНЗ «Дзвіночок» - Майбурова Н.А),  «Косівська іграшка» (вихователь Баранівського ДНЗ  - Старусьова Д.С.) та проведено відеоролик «Диво Гуцульлщини» (вихователь Сидоренківсього  ДНЗ «Барвінок» - Чопик Л.Б.).
    Протягом  практичного блоку вихователі мали змогу прийняти активну участь в чотирьох майстер-класах: «Світ української кераміки» (вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» - Конікова О.Ю., викладач образотворчого мистецтва Валківської  РКДШМ - Коваль О.Ю.), «Королева квітів», «Великодня писанка – сувенір у стилі канзаши» (вихователі Сидоренківського  ДНЗ «Барвінок» - Костяк С.А., Чопик Л.Б.)    
    Вихователі із задоволенням переглянули виставку  на якій були представлені власноруч виготовлені  вилекодні сувеніри.
    Під час підсумково-рефлексійного блоку з вихователями  була проведена вправа «Там де гори й полонини» (методист РМК - Олійник Н.О.).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Фестиваль «Перлини педагогічної майстерності - 2018» для вихователів ЗДО (НВК)

     

    15 березня 2018 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) продовжив роботу районний фестиваль «Перлини педагогічної майстерності - 2018». Цього дня  фестиваль розпочався чудовим виступом вихованців даного дошкільного закладу.
   Захід проходив за участі педагогів-майстрів, педагогів-фахівців, молодих спеціалістів та педагогів без фахової освіти.
   На другий день у  фестивалі прийняли участь 11 педагогів Валківщини. Кожен учасник поділився своїми надбаннями, презентувавши свій інноваційний досвід, представивши власноруч виготовлений наочний посібник та провівши майстер-клас зі слухачами.
    Педагоги  завжди на вістрі сучасних тенденцій в освіті, завжди продукують оригінальні ідеї та щедро діляться своїм досвідом з дошкільним світом району. Тільки разом ми можемо впевнено дивитися в майбутнє і ставати ще потрібнішими.
    Всі присутні протягом фестивалю отримали позитивні емоції, задоволення та подяки відділу освіти Валківської районної державної адміністрації.
   «Немає нічого легшого, ніж бути зайнятим, і немає нічого складнішого, ніж бути результативним». Хай ця фраза Алена Маккензі повсякчас спонукає вас правильно розставляти пріоритети й організовувати свою професійну діяльність так, щоб бути ефективним!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Фестиваль «Перлини педагогічної майстерності - 2018» вихователів ЗДО (НВК)

 

    14 березня 2018 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбувся районний Фестиваль «Перлини педагогічної майстерності - 2018». Сьогоднішній фестиваль – підсумок роботи районної творчої групи «Зорепад ідей» (вихователь-методист Зюбан Т.Г.), до складу якої входять дев’ять педагогів-майстрів, які ділилися своїм досвідом, своїми надбаннями із молодими колегами протягом двох років. Фестиваль – це зворотній зв'язок між роботою педагогів-майстрів та роботою педагогів-фахівців і молодих вихователів, які виявили бажання поділитися своїми здобутками та досягненнями.
    У заході взяли участь педагоги-майстри, педагоги-фахівці, молоді спеціалісти та педагоги без фахової освіти, який був проведений з метою підвищення професійної майстерності, креативності та  популяризації власного інноваційного педагогічного досвіду кожного учасника фестивалю.
    Відкриття фестивалю розпочалося з феєричного виступу вихованців даного дошкільного закладу та святкового привітання Мері Попінс (вихователь Барна А.В.).
   В перший день фестивалю 10 педагогів мали змогу презентувати свій інноваційний досвід, представити власноруч виготовлений наочний посібник та провести майстер-клас зі слухачами. Всі присутні отримали позитивні емоції, задоволення, бажання поділитися отриманими враженнями та знаннями з дітьми, колегами та батьками.
    Продовження фестивалю 15 березня 2018 року, початок о 9.00 год.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Семінар-практикум з елементами тренінгу для завідувачів закладів дошкільної освіти та керівників НВК

   

    28 лютого 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу для завідувачів закладів дошкільної освіти та керівників (заступників) навчально-виховних комплексів «Співпраця учасників освітнього процесу в умовах педагогіки партнерства» за участю Олійник Н.О., Борисенко У.В. – методистів районного методичного кабінету відділу освіти, Дем’яненко С.О. - практичного психолога Валківського ДНЗ «Веселка», Сіренко Н.В. – вихователя-методиста, Сьоміної А.В. – практичного психолога, Матющенко Г.П. – музичного керівника Валківського ДНЗ «Берізка».
   Метою заходу було підвищення рівня професійної компетентності педагогів на засадах педагогіки партнерства, формування навичок конструктивної взаємодії, саморегуляції, збереження психічного здоров’я, мотивація кожного на особистісний та професійний ріст.
   Семінар-практикум був поділений на блоки (організаційний, інформаційний, практичний та рефлексійний).
   В рамках інформаційного блоку практичні психологи через презентаційні матеріали розкрили поняття: «педагогіка партнерства», стилі керівництва, ознаки згуртованого колективу, мистецтво спілкування, конфлікти, стратегії поводження в конфлікті та переглянули кінолекторій на тему «Позитивне мислення».
   Під час практичного блоку завідувачі ДНЗ виконували інтерактивні форми роботи (вправи, ігри, творчі завдання) спрямовані на формування позитивної самооцінки й усвідомлення унікальності особистості кожної людини, розвиток позитивного мислення; формування уміння працювати в команді та навчитися будувати відносини з колегами на основі поваги і довіри; актуалізацію особистісного потенціалу учасників для самовдосконалення та саморозвитку.
   Під час рефлексійного блоку завідувачі дошкільних закладів виконали вправу «Тепло долонь».

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2018 році

   9 лютого 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) був проведений другий день конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2018 році. На заході були присутні представники районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації, керівники та працівники  дошкільних навчальних закладів, ветерани освітянської  ниви.  
   У конкурсі продовжували змагатися  6 найкращих вихователів району.
  Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття у середній групі «Пізнайко» - вихователь Ков’язького НВК Роженко Марина Анатоліївна.
  Друге заняття – у середній  групі «Янголятко» - вихователь Валківського ДНЗ «Берізка» Лебедкова Марина Олександрівна.
  Третє заняття у старшій групі «Дзвіночки» - вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Дрига Світлана Володимирівна.   
   Наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи та власноруч виготовлений посібник:
- вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» Тарасевич Любов Леонідівна. Ії досвід роботи «Петріотизм – основа сучасного виховання дошкільників на засадах Софії Русової».   
- вихователь Мельниківського ДНЗ  БоброЛариса Володимирівна презентувала власний досвід роботи «Формування екологічного світорозуміння дітей дошкільного віку через пошуково-дослідницьку діяльність».
 - вихователь Високопільського ДНЗ «Сонечко» Перець Світлана Анатоліївна представила свій досвід роботи «Розвиток логіко-математичних здібностей дошкільника у повсякденному житті».
Музичне вітання було феєричним завершенням конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2018 році від дітей Валківського ДНЗ «Берізка» та учасників Конкурсу. Учасників конкурсу привітали голова райдержадміністрації В.І. Войтенко, голова районної ради В.П. Оноша, перший заступник голови районної державної адміністрації Н.М. Осадча,  начальник відділу освіти  районної державної адміністрації - В.В. Новосел , голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України - О.Д. Бабенко та подарували для конкурсантів та працівників дошкільної освіти солодкий подарунок.
   Вітаємо учасників Конкурсу!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Конкурс «Кращий вихователь Валківщини» у 2018 році

    8 лютого 2018 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) зібралися кращі педагоги-дошкільники – учасники конкурсу  “Кращий вихователь Валківщини” у 2018 році. На заході були присутні представники районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації,  керівники та працівники  дошкільних навчальних закладів, ветерани освітянської  ниви.
   Учасників конкурсу вітали Осадча Наталія Миколаївна – перший заступник голови районної державної адміністрації, Котенко Тетяна Микитівна – керуюча справами районної ради, Новосел Вікторія В’ячеславівна – начальник відділу освіти  районної державної адміністрації, Трусова Наталія Іванівна – головний спеціаліст відділу освіти  районної державної адміністрації.
   Вихователі мають справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті - з маленькою людиною. Від вихователів, від їхнього вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить з якими знаннями дитина прийде у великий світ та якою буде її подальша дорога.
  Цей конкурс є одним із заходів плану методичної роботи з педагогічними кадрами  дошкільних закладів району та орієнтований на підвищення професійного рейтингу вихователів серед колег, батьків і громадськості.
   У Конкурсі приймають участь 6 найкращих вихователів району.
  Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття «Іменини Мухи-Цокотухи» в молодшій групі «Калинка»  - вихователь Високопільського ДНЗ (дитячий садок) «Сонечко» Перець Світлана Олександрівна.
   Друге заняття – в середній  групі «Пізнайко» на тему: «У пошуках піщаної країни» - вихователь Мельниківського ДНЗ Бобро Лариса Володимирівна.
  Третє заняття «У музей грати – рідний край пізнавати» в старшій групі «Дзвіночки» - вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» - Тарасевич Любов Леонідівна.
   З якими ідеями вихователі ідуть до своїх вихованців і якими методами вчать їх життєвим премудростям нам розкрив наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи та власноруч виготовлений посібник:
- вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Дрига Світлана Володимирівна яка представила досвід роботи «Впровадження уроків мислення та милування в природі за Василем Олександровичем Сухомлинським»;
- вихователь Валківського ДНЗ  «Берізка» Лебедкова Марина Олександрівна презентувала власний досвід роботи «Організація вивчення англійської мови в дошкільному навчальному закладі»;
- вихователь Ков’язького навчально-виховного комплексу Роженко Марина Анатоліївна представила свій досвід роботи «Формування уявлень про світ природи, як важливий аспект у вихованні особистості дошкільника через казку».
    Рівень теоретичної підготовки зі знання педагогіки та психології  учасниці показали через написання контрольної роботи.
   Перший день конкурсу наблизився до кінця. День важкої, але плідної праці. Велика вдячність і учасникам, і членам журі. Продовження конкурсу 9 лютого 2018 року о 9 годині.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів (директорів) закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів

 

   25 січня 2018 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів (директорів) закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів. На нараді розглядалися наступні питання:
- про особливості проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників у ІІ півріччі  2017/2018 навчальному році (Іванська Л.П. &

Форма входу

Пошук

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів

Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz