Відділ освіти Валківської РДАВт, 24.10.2017, 02:12

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Дошкільна освіта | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [1002]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 
 

Вільні місця

Лист Міністерства освіти і науки України від 13.06.2017 № 1/9-322 «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році»

Лист Міністерства освіти і науки України від 31.08.2017 № 1-38/3466 "Про перелік навчальної літератури,рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році" 

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Лист МОНУ від 02.06.2015 № 2/4-14-1100-15 "Про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

Нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів

     5 жовтня 2017 року на базі відділу освіти Валківської районної державної адміністрації відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів за участю головного спеціаліста відділу освіти Валківської районної державної адміністрації Трусової Н.І.
     У ході проведення наради були розглянуто  такіпитання:
- про результати оздоровлення дітей улітку 2017 року (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про результати проведення тарифікації педагогічних працівників (Гаврилко І.В. – економіст централізованої  бухгалтерії відділу освіти);
- про підготовку дошкільних навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи відділу освіти);
- про профілактичну роботу з питань запобігання всіх видів дитячого травматизму у 2016/2017 навчальному році (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
На завершення наради було презентовані проекти «Гра – ефективний засіб розвитку дітей дошкільного віку» (завідувач Високопільського ДНЗ «Сонечко» Гаркавець Л.Г.) та  «Подаруємо нове життя іграшці» (методист РМК Олійник Н.О., вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька» Попельнух О.П.).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Випускні свята у дошкільнят

 

   З 24 травня по 2 червня 2017 року у 22 дошкільних навчальних закладах (17 дошкільних навчальних закладах, 4 дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів та 1 філії)  пройшли випускні свята «Прощавай дитячий садок». У святах взяли участь 256 дітей-випускників.
   Почесні гості взяли участь у святкових заходах, привітали маленьких випускників, висловили багато теплих, щирих побажань малечі,  їх батькам та вихователям
і вручили майбутнім школярам подарункові набори.
  Святково прикрашена зали, ошатно вбрані радісні діти, розумні та старанні випускники, турботливі вихователі та веселі, наповнені змістом сценарії  - всі ці складові зробили свята урочистими, водночас радісними і трохи сумними, по-родинному теплими і незабутніми для випускників та їх рідних.

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Спартакіада «Перший крок» для дітей 5-6 років життя серед дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів

            

    30 травня 2017 року на базі Валківської районної дитячо-юнацької спортивної школи «Спорт для всіх» з нагоди Міжнародного Дня захисту дітей відбулася Спартакіада «Перший крок» для дітей 5-6 років життя серед дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів району, в якому взяли участь 102 дитини з 14 дошкільних навчальних закладів та 3 навчально-виховних комплексів.
   Учасників свята вітали голова районної державної адміністрації В.І. Войтенко, голова  районної ради В.П. Оноша, заступник голови районної державної адміністрації Н.М. Осадча, головний спеціаліст відділу освіти районної державної адміністрації  Н.І. Трусова, провідний інспектор сектору у справах молоді та спорту Л.М. Суханова, голова міської ради В.В. Скрипніченко та голови селищних та сільських рад.
    Вихованці дошкільних навчальних закладів та дошкільних підрозділів навчально-виховних комплексів мали чудовий спортивний зовнішній вигляд, підготували девіз, емблему кожної команди.
    Діти-випускники змагалися у трьох різноманітних естафетах, а саме - естафета з м’ячем: І місце -  Валківський ДНЗ «Веселка», ІІ - Валківський ДНЗ «Яблунька», ІІІ - Валківський ДНЗ «Берізка»; комбінована естафета: І - Валківський ДНЗ «Веселка», ІІ - Валківський ДНЗ «Берізка», ІІІ - Мельниківський ДНЗ; їзда на самокаті: І - Валківський ДНЗ «Веселка», ІІ – Валківський ДНЗ «Берізка», ІІІ – Ков’язький ДНЗ «Ромашка». За результатами кожної естафети відзначалися переможці.
   Загальнокомандну перемогу здобули вихованці Валківського дошкільного навчального закладу «Веселка», ІІ місце посіла команда Валківського дошкільного навчального закладу «Берізка», ІІІ місце – Валківського дошкільного навчального закладу «Яблунька».
   Переможці нагороджені грамотами, кубками, медалями. Усі учасники змагань отримали подарунки та солодощі від голови районної державної адміністрації В.І. Войтенка та заступника голови районної державної адміністрації Н.М. Осадчої, яка опікується питаннями освіти.
     Дошкільнята, так тримати!!!

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Засідання районної творчої групи  вихователів-майстрів

   24 травня 2017 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбулося заключне засідання районної творчої групи  вихователів-майстрів, на яке були запрошені молоді спеціалісти та вихователі, які не мають відповідної фахової освіти.
   На початку семінару з метою налаштування слухачів на роботу та зниження емоційного напруження практичним психологом Дем’яненко С.О. була проведена вправа «Листоноша». Протягом засідання вихователі-майстри мали змогу продемонструвати свої досвіди роботи та провести майстер-класи зі слухачами:
- «Особливості організації фізкультурно-оздоровчої роботи  в умовах дошкільного навчального закладу»  (вихователь-методист Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» Зюбан Т.Г.);
- «Впровадження ефективних технологій у навчанні читанню дітей з молодшого дошкільного віку» (вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Данильченко С.А.);
- «Системний підхід до формування логіко-математичної компетентності дошкільника в умовах сучасного дошкільного навчального закладу» (вихователь Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Діжиченко Н.В.);
- «Робота з обдарованими дітьми дошкільного віку засобами музики» (музичний керівник Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» Матющенко Г.П.).
   Наприкінці засідання вихователі району дружнім творчим колективом мали змогу поспілкуватися та обговорити результати своєї діяльності. Під час рефлексійного блоку практичним психологом Дем’яненко С.О. була проведена вправа «Тепло долонь».

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів ДНЗ та керівників НВК

23 травня 2017 року на базі відділу освіти відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів. Під час наради розглядалися наступні питання:

- про результати співпраці дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів (Данильченко С.В. – методист РМК);
- про стан інформаційно-методичного забезпечення ДНЗ (Олійник Н.О. – методист РМК);
- робота зі зверненнями громадян (Заворотня Н.М. – методист РМК);
-  про стан відвідування дітьми ДНЗ (Олійник Н.О. – методист РМК);
- про результати вивчення стану ведення документації практичних психологів (Борисенко У.В. – методист РМК);
- про результати огляду будівель ДНЗ (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи відділу освіти).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Вітаємо з перемогою!!!

З вересня 2016 по травень 2017 року Валківський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.)  приймав  участь у  Всеукраїнському дитячому архітектурному конкурсі з LEGO-конструювання  “Столиці Світу”, метою якого було  розширення знань  дітей про столиці світу та спонукання  їх мислити креативно.
   Для створення моделі дошкільний навчальний заклад обрав всесвітньовідомий індуїстський храмовий комплекс Акшардхам в Делі (Індія).
   5-6 травня в місті Києві відбувся фінал даного конкурсу. Валківський ДНЗ «Веселка» став суперфіналістом!
  Педагогічний колектив, батьки та вихованці дошкільного закладу здобули перемогу в номінації «Найяскравіша дизайнерська  концепція».
   Вітаємо з перемогою!

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада завідувачів ДНЗ та керівників НВК   

    20 квітня 2017 року на базі відділу освіти відбулася нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів та керівників навчально-виховних комплексів. Під час наради розглядалися наступні питання:
- про підсумки атестації педагогічних працівників  дошкільних навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році (Заворотня Н.М.- методист РМК);
- про підготовку проведення оздоровчого періоду у 2017 році (Олійник Н.О. - методист РМК);
- про запобігання дитячого травматизму під час літнього оздоровчого періоду (Гудзенко А.Б. – начальник служби охорони праці відділу освіти);
- про організацію цивільного захисту у дошкільних навчальних закладах (Олійник В.М. - методист РМК);
- ознайомлення з формами підвищення кваліфікації педагогічних працівників на курсах підвищення кваліфікації у 2017/2018 навчальному році (Іванська Л.П. – завідувач РМК).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районний семінар-практикум для вихователів ДНЗ (НВК) та вчителів початкових класів ЗНЗ

    19 квітня 2017 року  на базі Валківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Валківського ДНЗ «Яблунька»  відбувся районний семінар-практикум для вихователів дошкільних навчальних закладів  (НВК) та вчителів початкових класів  загальноосвітніх навчальних закладів, які з 1 вересня 2017 року стануть класоводами 1 класів, на тему: «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дитини в школі».
   Налаштовані на активну співпрацю за допомогою інтерактивних вправ «Давайте познайомимося» та «Посмішка», проведених практичним психологом ЗНЗ Цибулько О.Я. та заступником директора з навчально-виховної роботи Чорною М.В., педагоги залюбки долучилися до майстер-класів «Великодні сувеніри». Під керівництвом вихователя ДНЗ «Яблунька» Конікової О.Ю. учасники семінару виготовляли Великоднього кавового кролика та курочку з ложки. Разом з Масаловою М.В., вчителем трудового навчання Валківської ЗОШ І-ІІІ ст., педагоги розписували пряники айсінгом та виготовляли Великодній паперовий кошик з курчатком.
   Яскраво, емоційно, піднесено, гостинно, феєрично з піснями, танцями, віршами, іграми та фрагментами Великодніх дійств зустріли усіх присутніх  вихованці ДНЗ та школярі  під час святкового заходу «Весна – Великодня пора!» на чолі з вихователем Попельнух О.П. та вчителем початкових класів Скрипнік Н.П.
   У ході самоаналізу та аналізу заходу було відзначено дієвість роботи педагогів навчальних закладів щодо співпраці та наступності перших ланок освіти через призму виховних заходів (Овчаренко О.А., заступник директора з виховної роботи, Скрипнік Н.П., учитель початкових класів, Попельнух О.П., вихователь ДНЗ «Яблунька», Данильченко С.В., Олійник Н.О. – методисти РМК). Учасники семінару відзначили, що захід проведено на високому рівні.
Під час теоретико-інтерактивного блоку присутні ознайомилися з презентацією «Співпраця Валківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ваківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька»  (Крупка Н.М., завідувач Ваківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька»), виявляли можливості творчого потенціалу педагога у ході методичного практикуму (Чорна М.В., заступник директора з НВР).
  Завершився семінар підсумково-рефлективними вправами: «Все в твоїх руках» (Чорна М.В., заступник директора з НВР), релаксація (Цибулько О.Я., практичний психолог Валківської ЗОШ І-ІІІ ст.). Підбиття підсумків (Данильченко С.В., Олійник Н.О. – методисти РМК) показало, що педагоги поповнили свої педагогічно-методичні скарбнички, отримали нові знання, збагатилися емоційно, сподівання, висловлені на початку семінару, справдилися.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Показовий День безпеки дитини, комплексного об’єктового та протипожежного тренування

 

   13 квітня на базі Старомерчицького дошкільного навчального закладу «Золотий півник» (Чернова О.О. - завідувач) було проведено семінар для завідувачів ДНЗ та керівників НВК за темою: «Організація та проведення комплексного об’єктового та протипожежного тренування у дошкільному навчальному закладі».
На початку семінару була проведена вправа «Очікувані результати» (Олійник Н.О. - методист РМК) та екскурсія по закладу.
   Під час теоретично-практичного блоку завідувачі ДНЗ та керівники НВК мали змогу переглянути розвагу в середній групі «Пригоди в царстві вогню» (Дрига С.В. - вихователь) та в старшій групі «У нас в гостях Світлофор Моргайлик» (Неруш К.Г. - вихователь). В рамках даного блоку було подано сигнал ввідної «Ураган», оповіщення та збір керівного складу ЦЗ ДНЗ, ввідна «Пожежа» та проведено евакуацію дітей та працівників закладу.
   Учасники семінару прийняли активну участь та  перевірили свої знання в ході проведення брейг-рингу «Наша безпека».
   Методист районного методичного кабінету Олійник В.М. надала методичні рекомендації щодо організації роботи з питань цивільного захисту у дошкільних навчальних закладах.
    На завершення семінару була проведена вправа «Щасливе дитинство» (Олійник Н.О. - методист РМК.).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання для вихователів ДНЗ (НВК) з художньо-продуктивної діяльності

    5 квітня 2017 року на базі Ков’язького дошкільного навчального закладу «Ромашка»  (Конєва Л.С. - завідувач) відбулося районне методичне об’єднання для вихователів з художньо-продуктивної діяльності на тему: «Казка – це світ чарівний та незнаний, це диво сповнене краси».
     На початку засідання вихователі ознайомилися з дошкільним навчальним закладом,  взяли участь у вправі «очікувані результати» (Олійник Н.О. - методист РМК).
    Під час науково-практичного блоку вихователі мали змогу переглянути  заняття в старшій групі театральний проект «Рукавичка» (Азанова А.О. - вихователь). У нетрадиційній формі проведено самоаналіз та аналіз заняття (Олійник Н.О. - методист РМК).
     В рамках даного блоку були презентовані матеріали за темами: «Види театрів у ДНЗ» (Конікова О.Ю - керівник районного методичного об’єднання), «Театралізована діяльність для гармонійного розвитку дошкільників» (Положій С.І. - вихователь Шарівського ДНЗ «Перлинка») та «Науково-теоретичні засади реалізації педагогічного партнерства в ДНЗ» (Олійник.Н.О. - методист РМК).
    Під час практичного блоку вихователі району прийняли активну участь у  майстер- класах:
- пальчиковий театр: сценка з родинного життя: «Підвези ж  ти мене Явтуше» (Сірик О.М. - вихователь Благодатневського ДНЗ «Ромашка»)  та Казка «Червона Шапочка» (Коваль О.Ю. - вихователь Ков’язького ДНЗ "Ромашка");
- театр на ложках, площинний та настільний театр картинок (Тарасевич Л.Л. - вихователь Валківського ДНЗ «Веселка»);
- театр на дисках: казка «Ріпка» (Азанова А.О. - вихователь Ков’язького ДНЗ "Ромашка");
- театр з дерева «Замок» (Пересада Р.М. - вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник»);
-тіньовий театр (Лебедкова М.О., Третякова А.С. - вихователі  Валківського ДНЗ  «Берізка»):
 - «театр  тенісної кульки» (Азанова А.О. - вихователь Ков’язького ДНЗ "Ромашка");
- «театр зі шкарпеток» (Конікова.О.Ю. - вихователь Валківського ДНЗ «Яблунька», керівник РМО).
   На завершення районного методичного об’єднання вихователі взяли участь у вправі «В країні казок» та переглянули виставку «Ляльковий вернісаж», які власноруч виготовлені вихователями району (Олійник.Н.О., методист РМК).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Візит тренера, менеджера освітніх проектів The LEGO Foundation Пера Хавгаарда до Валківського ДНЗ «Веселка»   

 

   27 березня 2017 року на базі Валківського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) відбувся візит тренера, менеджера освітніх проектів The LEGO Foundation Пера Хавгаарда, керівника проекту «Сприяння освіті» в Україні Роми Оксани Юріївни, п’яти тренерів з різних областей України, головного спеціаліста Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації Руднєвої Світлани Михайлівни.
   До зустрічі приєдналися Валківський міський голова Скрипніченко В.В. та керівники району: голова Валківської районної державної адміністрації Войтенко В.І., голова районної ради Оноша В.П., заступник голови Валківської РДА Осадча Н.М., заступник голови Валківської РДА Жидков К.С.
   Всі присутні мали змогу ознайомитися з презентацією «Інтеграція LEGO-конструювання в освітнє середовище дошкільного навчального закладу» (вихователь-методист Зюбан Т.Г.), переглянути заходи під час навчально-виховного процесу: театралізація казки «Колобок» (І молодша група «Ромашка»)  (вихователь  Подоляка О.В.), розвивальна гра «Цікава галявина» (ІІ молодша група «Зайчик»)(вихователь Багмут Л.А.), гра «У гості до бабусі» (група раннього віку «Зірочка»)(вихователь Вус С.А.),  спортивна розвага «Подорож на острів Чанга-Чанга» (старша група «Чебурашка») (музичний керівник Луценко Т.Г.), ігрове заняття «Космічні LEGO-пригоди» (старша група «Колосок») (вихователь Лищенко Т.Л.), робота над проектом «Столиця світу» - Індія – Делі (спільна робота дітей середньої групи «Сонечко» та їх батьків) (вихователь Бейгуленко Г.В.), розвивальна гра з дітьми старшого дошкільного віку  «Ми веселі та кмітливі» (практичний психолог Дем’яненко С.О.), нетрадиційне малювання «Прикрасимо сукню ляльці Марійці» (І молодша група «Вишеньки») (вихователь Тарасевич Л.Л.), вільна гра «Наше місто дороге» (ІІ молодша група «Колобок») (вихователь Ярошева І.М.), ігрове заняття «Символи моєї країни» (старша група «Чебурашка») (вихователь Багірова В.А.), музичне заняття «Музичний LEGO-настрій» (середня група «Горобинка») (музичний керівник  Дудка С.В., вихователь Собакар Т.В.).
   На завершення роботи був представлений  відеофільм «Безмежний світ гри з LEGO». Учасники зустрічі отримали позитивні враження, емоційне задоволення від спілкування та гри з малечею та педагогами Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка».

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів

    15 березня 2017 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» (завідувач ДНЗ - Бородіна І.В.) відбувся районний семінар для вихователів ДНЗ (НВК) за темою «Безмежний світ гри з LEGO», за участю тренера проекту «Сприяння освіті» в Харківській області, вихователя-методиста ДНЗ №143 м.Харкова – Шварової Ганни Валеріївни.
    Розпочався семінар з вправ, які сприяли емоційному піднесенню та мотивації до активної роботи педагогів: «Кольорова LEGO-зарядка», «Граючись знайомимось» (музичні керівники Луценко Т.Г., Дудка С.В.), «Погода на сьогодні» (практичний психолог Дем’яненко С.О.), «LEGO-сподівання» (вихователь-методист Зюбан Т.Г.).
    Під час інформаційного блоку вихователь-методист Зюбан Т.Г. презентувала роботу Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» «Інтеграція LEGO-конструювання в освітнє середовище дошкільного навчального закладу».
    В рамках практичного блоку вихователі району мали змогу переглянути розвивальну гру  у ІІ молодшій групі «Зайчик» - «Чарівна LEGO-галявина» (вихователь Багмут Л.А.), розвивальну гру  у середній групі «Сонечко» - «Наш акваріум» (вихователь Бейгуленко Г.В.), розвагу з дітьми старших груп «Чебурашка» та «Колосок» «Нумо, козаченьки» (вихователі Деркач О.О., Лищенко Т.Л.), спільний захід з батьками у ІІ молодшій групі «Колобок» на тему «Допоможемо Білосніжці» (вихователь Кривенець І.В.).
    Для вихователів району був проведений майстер-клас на тему «Дизайнери власних вправ» (вихователь Бейгуленко Г.В.) та вправа «Формула гри» (вихователь Лищенко Т.Л.), де вихователі мали змогу діяти, творити та працювати з LEGO-конструктором.
    Під час підсумково-рефлексійного блоку була проведена вправа зі слухачами, які поділилися своїми позитивними емоціями та думками від проведеного заходу  шляхом побудови  з LEGO-цеглинок  «Дерева вражень» (вихователь-методист Зюбан Т.Г.).

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників

   Запрошуємо батьків майбутніх першокласників взяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимуться з 1 березня по 1 квітня 2017 року на сайті Комунал -->

Форма входу

Пошук

Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів

Корисні посилання


Copyright MyCorp © 2017
Конструктор сайтів - uCoz