Головна
Реєстрація
Вхід
Пт
29.03.2024
17:14
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [2347]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0






  

08:25
28 квітня – Всесвітній день охорони праці

     28 квітня у багатьох країнах світу відзначається Всесвітній день охорони праці. Історія цієї дати починається із Дня вшанування пам’яті працівників, які загинули на роботі. Він вперше був організований американськими та канадськими робітниками у 1989 році.
Через сім років, у 1996 році Міжнародна конференція вільних профспілок та Міжнародна організація праці ініціювали визнання 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. Вперше офіційно цей день був відзначений у 2003 році.
   Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях.
   В Україні ця дата під назвою «День охорони праці» відзначається згідно з Указом Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
  Головні завдання цієї події – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до проблем охорони праці в нашій країні.
Цьогоріч за рекомендацією Міжнародної організації праці Україна відзначатиме День охорони праці під гаслом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
   Свою діяльність у 2017 році МОП спрямувала на підвищення інформованості про розміри і наслідки пов’язаних з роботою нещасних випадків і хвороб. Оскільки дані про такі нещасні випадки і хвороби мають важливе значення для профілактики, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.
   Країни з більш надійними показниками ефективності національних систем з охорони праці зможуть отримати допомогу у визначенні їхніх пріоритетів, що належать до охорони праці, а також ресурси, необхідні для вирішення зазначених питань.
  Оптимізація збору достовірних даних сприятиме встановленню пріоритетів та ефективній реалізації національних профілактичних програм на робочих місцях. Крім того, гармонізація національних систем реєстрації і повідомлення дозволить отримати більш точне уявлення про прогрес, досягнутий у цій галузі.
   Кожна професія накладає свій відбиток на здоров’ї людини. Майже кожне виробництво несе у собі ті, чи інші шкідливі фактори. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві, є необхідність постійного розвитку, вдосконалення та впровадження культури праці, що дасть змогу максимально запобігти виробничому травматизму та професійні захворюваності.
   В трудових колективах проводиться роз’яснювальна робота щодо вимог державної політики у сфері охорони праці, бесіди і консультації з учнями шкіл щодо необхідності дотримання в школах та вдома правил користування електроприладами, безпечної поведінки при виявленні пошкоджень електромережі, про безпечну поведінку школярів у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів.  Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки є запорукою збереження найціннішого – людського життя та здоров’я.

   Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці.

 

Категорія: Поточні події | Переглядів: 383 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024