Головна
Реєстрація
Вхід
Вт
19.03.2024
10:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [2347]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0






 Початкова освіта 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 

УВАГА!!! Повідомляємо, що наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.2015  № 412 затверджено Інструкцію щодо заповнення  Класного журналу в 1-4-х класах загальноосвітніх навчальних закладів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 квітня 2015 р. за № 472/26917.

 

 

 


Районний семінар-практикум для вихователів ДНЗ (НВК) та вчителів початкових класів ЗНЗ

    19 квітня 2017 року  на базі Валківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Валківського ДНЗ «Яблунька»  відбувся районний семінар-практикум для вихователів дошкільних навчальних закладів  (НВК) та вчителів початкових класів  загальноосвітніх навчальних закладів, які з 1 вересня 2017 року стануть класоводами 1 класів, на тему: «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дитини в школі».
    Налаштовані на активну співпрацю за допомогою інтерактивних вправ «Давайте познайомимося» та «Посмішка», проведених практичним психологом ЗНЗ Цибулько О.Я. та заступником директора з навчально-виховної роботи Чорною М.В., педагоги залюбки долучилися до майстер-класів «Великодні сувеніри». Під керівництвом вихователя ДНЗ «Яблунька» Конікової О.Ю. учасники семінару виготовляли Великоднього кавового кролика та курочку з ложки. Разом з Масаловою М.В., вчителем трудового навчання Валківської ЗОШ І-ІІІ ст., педагоги розписували пряники айсінгом та виготовляли Великодній паперовий кошик з курчатком.
Яскраво, емоційно, піднесено, гостинно, феєрично з піснями, танцями, віршами, іграми та фрагментами Великодніх дійств зустріли усіх присутніх  вихованці ДНЗ та школярі  під час святкового заходу «Весна – Великодня пора!» на чолі з вихователем Попельнух О.П. та вчителем початкових класів Скрипнік Н.П.
   У ході самоаналізу та аналізу заходу було відзначено дієвість роботи педагогів навчальних закладів щодо співпраці та наступності перших ланок освіти через призму виховних заходів (Овчаренко О.А., заступник директора з виховної роботи, Скрипнік Н.П., учитель початкових класів, Попельнух О.П., вихователь ДНЗ «Яблунька», Данильченко С.В., Олійник Н.О. – методисти РМК). Учасники семінару відзначили, що захід проведено на високому рівні.
    Під час теоретико-інтерактивного блоку присутні ознайомилися з презентацією «Співпраця Валківської ЗОШ І-ІІІ ст. та Ваківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька»  (Крупка Н.М., завідувач Ваківського ДНЗ (ясла-садок) «Яблунька»), виявляли можливості творчого потенціалу педагога у ході методичного практикуму (Чорна М.В., заступник директора з НВР).
   Завершився семінар підсумково-рефлективними вправами: «Все в твоїх руках» (Чорна М.В., заступник директора з НВР), релаксація (Цибулько О.Я., практичний психолог Валківської ЗОШ І-ІІІ ст.). Підбиття підсумків (Данильченко С.В., Олійник Н.О. – методисти РМК) показало, що педагоги поповнили свої педагогічно-методичні скарбнички, отримали нові знання, збагатилися емоційно, сподівання, висловлені на початку семінару, справдилися.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Проекти навчальних програм початкової школи відкриті для громадського обговорення

   На соціальній платформі  EdEra (https://www.ed-era.com/) Міністерство освіти і науки розмістило для громадського обговорення чинні програми для учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання (1-4 класи).
   Вперше обговорення навчальних програм є публічним та прозорим процесом. Спільний проект Міносвіти і порталу ЕdEra започатковано з метою зробити навчальні програми зрозумілішими і більш наближеними до вікових особливостей дітей і сучасного життя, розвантажити  програми від обтяжливої інформації та застарілих підходів, та залучити до роботи над оновленням змісту освіти небайдужих освітян і експертів.
   Розвантаження навчального процесу початкової школи – це один з оперативних кроків, які здійснює Міносвіти паралельно створенню Концепції нової української школи, яка стане фундаментом реформи всієї середньої освіти.
   Після анонсу проекту МОН отримало понад 300 заяв з мотиваційними листами від бажаючих долучитися до процесу оновлення навчальних програм і методичних рекомендацій для початкової школи. Вже сформовані робочі групи по кожній програмі та визначені їх модератори, які координуватимуть роботу, узагальнюватимуть подані пропозиції, організовуватимуть подальшу роботу групи.
   Всі, хто не подавав заяв, але хоче висловити свої зауваження чи має конструктивні пропозиції щодо розвантаження чи удосконалення програм, може зробити це на платформі EdEda - в розділі "Розвантаження програм" розміщена докладна інструкція, як зареєструватися і як залишати коментарі.
   Наприкінці липня оновлені програми мають бути розглянуті і затверджені Колегією Міносвіти.
   Розвантаження програм - це лише перша частина проекту. На основі оновлених програм для початкової школи на платформі EdEra будуть створені відеоуроки, майстер-класи та розміщені навчальні матеріали від вчителів-практиків, які допоможуть зробити навчання найменших учнів цікавим та таким, що мотивує і заохочує.
   Також, за дорученням Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, до 1 вересня будуть внесені суттєві зміни в критерії оцінювання та орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів та будуть надані відповідні методичні рекомендації.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Районний постійнодіючий семінар-практикум  для вихователів дошкільних навчальних закладів району та вчителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів району

     20 квітня 2016 року відбувся районний постійнодіючий семінар-практикум  для вихователів дошкільних навчальних закладів району та вчителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів району «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дітей в школі». Хлібом-сіллю зустрічали учасників семінару адміністрація, вихованці та педагоги Баранівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Баранівського ДНЗ. Цікавим, пізнавальним, розвивальним було інтегроване заняття «Зустріч весни» для учнів 1 класу та вихованців ДНЗ (вчитель 1класу – Голобородько Н.Г., вчитель 4 класу – Войтенко Л.С., вихователь ДНЗ – Воловик Н.М.). У ході аналізу педагогами заняття було оцінено на високому рівні. Вправа «Відкритий мікрофон» дозволила кожному висловити свої враження та побажання. Директор Баранівської ЗОШ І-ІІІ ст. Салащенко Т.В. поділилася з учасниками семінару досвідом «Співпраця школи та дошкільного навчального закладу як одна з головних умов реформування освіти». Захоплюючими були «Гостини до Кайдашевої родини»,  екскурсія до народознавчого музею «Світлиця» (Пипа С.В., майстер-клас «Квітуча сакура».  

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

ІV засідання творчої групи учителів початкових класів

      19 квітня 2016 року відбулося  ІV засідання творчої групи учителів початкових класів. Педагоги обговорили питання  «Інтерактивні технології на уроках в початкових класах - шлях забезпечення якості знань» ( Панченко В.М., учитель початкових класів Сніжківської ЗОШ І-ІІІ ст.); ознайомилися з панорамою фрагментів роботи на уроці «Нестандартні форми організації навчального процесу як засіб уникнення перевантаження учнів та зміни виду діяльності» (Панченко В.М., учитель початкових класів  Сніжківської ЗОШ І-ІІІ ст., Зайцева Л.М., учитель початкових класів  Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ст.); обговорили «Сучасний образ випускника початкової школи: основні вимоги, актуальні задачі» (Нехай О.В., учитель початкових класів  Ков’язького  НВК).

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об'єднання  учителів початкових класів

        29 грудня 2015 року на базі Валківського ліцею імені Олександра Масельського відбулося засідання РМО учителів початкових класів за темою «Особистісно-орієнтоване навчання за принципом «Лицем до дитини». У ході семінару педагоги поповнили свої знання з теоретичного матеріалу (Василець Н.Л.), активно працювали в групах з кураторами-учителями початкових класів ліцею, презентували спільну роботу, виконували інтерактивні вправи.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

ІІ засіданя творчої групи учителів початкових класів 

           24 листопада 2015 року на базі районного методичного кабінету відбулося ІІ засідання творчої групи учителів початкових класів ЗНЗ району за темою «Сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу в початковій школі». Педагоги розширили знання з питання формування конкурентно-спроможної особистості шляхом впровадження інтегрованих уроків в освітній процес (Свір Т.І., учитель початкових класів  Високопільської ЗОШ І-ІІІ ст.). Зайцева Л.М., учитель початкових класів  Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомила з новинами з курсової перепідготовки  «Вдосконалення педагогічної майстерності вчителя – важливий чинник креативної освіти для розвитку інноваційної особистості».
   Методичний діалог «Розвиток творчого потенціалу учня через впровадження інноваційної технології - портфоліо» провели Гура С.М., учитель початкових класів  Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Зайцева Л.М., учитель початкових класів  Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ст.  Панораму проектів представили:  короткотривалих - Войтенко Л.С., учитель початкових класів  Баранівської ЗОШ І-ІІІ ст.;  середньої тривалості - Свір Т.І., учитель початкових класів  Високопільської ЗОШ І-ІІІ ст.;  довготривалих - Ткаченко В. В., учитель початкових класів Валківського ліцею імені Олександра Масельського.  

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Конкурс  з української мови

        21 листопада 2015 року відбувся ІІ (районний)  етап ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. У Конкурсі взяли участь 14 учнів 3 класів та 11 учнів 4 класів загальноосвітніх навчальних закладів району.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Засідання  РМО учителів початкових класів

       28 жовтня 2015 року на базі районного методичного кабінету відбулося засідання РМО учителів початкових класів. Учасники засідання обговорили питання організаційно-методичного супроводу  підготовки та проведення ХVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, інтерактивних конкурсів для учнів початкових класів, фахових конкурсів педагогічних працівників (методист РМК Данильченко С.В.). Досвідом «Впровадження патріотизму та пропагування державної символіки в початкових класах» поділилася учитель початкових класів Огульцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Карпюк С.А., яка нагороджена дипломом ІІ ступеня ХХІІ обласної виставки-презентації педагогічних ідей та технологій «Формування національної та громадянської самосвідомості особистості в умовах поліетнічного освітнього середовища».  
       У ході практичної частини семінару «Толерантність – ключ до порозуміння», проведеної вчителями Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст. Гапоненко Л.І. та Огієнко О.А., педагоги отримали практичні поради щодо формування толерантної особистості, виконуючи творчі роботи: створили плакати «Толерантність»  та дерево   толерантної  та інтолерантної особистості; працюючи  в групах:  складали казки про толерантність, розв’язували  життєві ситуації.

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Районний семінар-практикум

       21 жовтня 2015 року відбувся районний постійнодіючий семінар-практикум  для вихователів дошкільних навчальних закладів району та вчителів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів району «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дітей в школі».
       Учасників семінару гостинно зустрічали колективи Мельниківського ДНЗ та Мельниківської  ЗОШ І-ІІІ ст. Практичний психолог Мельниківської ЗОШ І-ІІІ ст. Горбатова Л.В. провела з присутніми вправу «Очікувані результати», що сприяло мотивації педагогів до активної співпраці в ході семінару. Цікавим було інтегроване заняття в старшій підгрупі «Край, де я живу» (вихователі ДНЗ Ткаченко С.М., Бобро Л.В.). Урок з української мови (навчання грамоти) у 1 класі за темою «Закріплення звуків [н],  [н'], вивчення букви Нн («ен»). Розвиток  зв’язного   мовлення на тему «Синичка» покликав усіх в захоплюючу  подорож країною Мовознавією разом з її мешканцями Мовою і Суржиком (вчитель початкових класів Мижирицька В.В.). Активно і цікаво було проведено аналізи заняття та уроку (методисти РМК Олійник Н.О., Данильченко С.В.).  Шляхи удосконалення організаційно-методичного супроводу освітнього процесу у ДНЗ в умовах варіативності програм презентувала вихователь-методист Валківського ДНЗ «Веселка» Зюбан Т.Г. Учитель-логопед Котлік О.М. розкрила питання «Проблеми читання молодших школярів» та провела з учасниками семінару практичне заняття. Завершився семінар обміном враженнями (практичний психолог Мельниківської ЗОШ І-ІІІ ст. Горбатова Л.В.).

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Засідання творчої групи учителів початкових класів

          29 вересня 2015 року на базі районного методичного кабінету відбулося засідання творчої  групи  «Сузір’я» учителів початкових класів «Сучасні підходи до організації навчально-виховного процесу в початковій школі».  Педагоги обрали головою творчої групи Ткаченко В.В. учителя Валківського  ліцею імені Олександра Масельського, обговорили завдання діяльності ТГ та план роботи на рік, опрацювали методичну літературу з теми, особливості роботи за новими навчальними програмами.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Районний семінар-практикум «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дитини в школі»

  

   22 квітня 2015 року гостинно зустрічали хлібом-сіллю учасників районного семінару-практикуму «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дитини в школі» сільський голова с. Високопілля Шумейко С.А. та господарі Високопільського ДНЗ «Сонечко» і Високопільської ЗОШ І-ІІІ ст.. Розпочалася робота семінару з ознайомлення  педагогів з дошкільним закладом. Кожен учасник семінару висловив свої очікування. Разом з вихованцями старшої підгрупи під час інтегрованого заняття вихователі ДНЗ та вчителі 4-х класів ЗНЗ району відвідали «Зачарований ліс»  (вихователь - Перець С.О.). У результаті обговорення та  нетрадиційного аналізу заняття розквітла лісова галявина (методист РМК – Олійник Н.О.).  Як один з елементів духовного розвитку дітей, у ході семінару відбулася зустріч з настоятелем Свято-Миколаївського храму села Високопілля отцем Сергієм. У цікаву казку покликав присутніх урок математики в 1 класі за темою «Додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд» (учитель – Михайлишина Л.О.). Логічним продовженням  стали самоаналіз та аналіз уроку в групах (методист РМК – Данильченко С.В.). Про дієву співпрацю Високопільського ДНЗ «Сонечко» та Високопільської ЗОШ І-ІІІ ст. педагоги дізналися з виступу-презентації «Наступність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дитини в школі» завідувача ДНЗ Гаркавець Л.Г. та директора   ЗОШ  Зінченко В.О. Неповторний  Великодній віночок створили   вихователі та вчителі під час майстер класу (учитель – Кукочка Л.О.). Кожен присутній мав змогу залишити свої враження від проведеного семінару, будуючи місточок між дошкільним закладом та школою.

      


Засідання РМО учителів початкових класів

    3 квітня 2015  року на базі Валківського  ліцею імені Олександра  Масельського відбулося засідання РМО учителів початкових класів. Педагоги розглянули завдання щодо  модернізації організаційно-методичного супроводу підвищення професійної компетентності педагогів на основі диференційованого підходу за підсумками проведення обласної методичної студії для керівників РМО; результати участі учителів початкових класів у ХХIІ виставці-презентації педагогічних ідей та технологій та заслухали виступи учасників виставки;   результати участі в моніторингових дослідженнях якості початкової освіти;  проведення державної підсумкової атестації в початкових класах.


УВАГА!

МОН оприлюднило проект розвантажених навчальних програм для 1-3 класів


МОН пропонує на громадське обговорення проект Методичних рекомендацій з ведення класного журналу 1-4-х класів

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.10.2014 № 1154 «Про утворення робочої групи з питань підготовки Методичних рекомендацій з ведення класного журналу учнів  1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» Міністерство освіти і науки пропонує на громадське обговорення проект Методичних рекомендацій з ведення класного журналу учнів  1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Пропозиції та зауваження просимо надсилати на електронні адреси: alyonaminua@ukr.net  та a.tsymbala@mail.ru до 15 лютого 2015 року.


УВАГА, ЗМІНИ!!!   Шановні колеги! 

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщений Наказ Міністерства № 1495 від 22.12.2014 «Про затвердження змін до навчальних програм для 4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» та нова редакція навчальних програм для учнів 4х класів. Для ознайомлення перейдіть за посиланням http://www.mon.gov.ua/ua/activity/education/56/692/educational_programs/1418040818/


  Вітаємо переможців ІІ етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
За результатами перевірки робіт учасників ІІ етапу ХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика переможцями стали:

-    серед учнів 3-х класів: 
-    І місце - Білецька Анастасія В’ячеславівна - Валківський ліцей імені Олександра Масельського, учитель - Макаренко Лариса Григорівна;
-    ІІ місце - Сердюк Дмитро Сергійович - Шарівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, учитель -  Огієнко Олена Андріївна; 
-    ІІІ місце - Савченко Інна Анатоліївна - Старомерчицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів , учитель - Бойко Людмила Мартинівна;
-    серед учнів 4-х класів:
-    І місце - Розумна  Анна Олександрівна -  Валківський ліцей імені Олександра Масельського, учитель - Зань Наталія Миколаївна;
-    ІІ місце - Білецька Аліна Володимирівна -  Валківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, учитель -  Матющенко Наталія Володимирівна;
-    ІІІ місце - Кравченко Олексій Дмитрович -  Баранівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, учитель - Голобородько Надія Григорівна.

Педагогічна майстерня

  
   18 листопада 2014 року на базі Новомерчицького НВК відбулося ІІ засідання педагогічної майстерні  «Розвиток методичної компетентності вчителів початкових класів в умовах методичної роботи навчального закладу» (керівник – Борщ О.І.). У педагогічній майстерні  взяли участь педагоги 13 навчальних закладів району.  Учителі отримали методичні рекомендації щодо участі у педагогічній виставці-ярмарку, організації методичної роботи в закладі, використанню логопедичних вправ  на уроках, питанню диференційованого підходу до навчання у початковій школі.

 
Районний семінар-практикум "Наступність та перспективність двох перших ланок освіти"

   7 листопада 2014 року Серпневий НВК гостинно зустрічав учасників районного семінару-практикуму «Наступність та перспективність двох перших ланок освіти – запорука успішного навчання дитини в школі». Привітаннями вихованців НВК та екскурсією закладом розпочалася робота семінару. Вихователі ДНЗ та вчителі 4-х класів ЗНЗ району спостерігали за творчою роботою учнів 1 класу на уроці трудового навчання за темою «Аплікація – натюрморт» (учитель Лєснікова Н.С.) та провели аналіз уроку за методом   капелюшків Едварда де Боно. У ході спортивно-музичної розваги для дітей та батьків  «Ігри патріотів» у дошкільному підрозділі (вихователь Михайлик Н.А.) учасники семінару були активними вболівальниками. Український віночок став результатом нетрадиційного аналізу заходу. Про дієву співпрацю Благодатненського ДНЗ, дошкільного підрозділу та школи Серпневого НВК педагоги дізналися з виступу-презентації директора НВК Тарасова В.В. Неповторні враження залишилися у вихователів та вчителів після майстер класу з виготовлення квітів у техніці конзаши (вихователь Серпневого НВК Османова Л.М.). Захоплюючий майстер клас вихователя-методиста Благодатненського ДНЗ Сірик О.М. щодо впливу дрібної моторики на формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку покликав у казку кожного учасника семінару. Кожен присутній мав змогу залишити свої враження від проведеного семінару.


Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024