Головна
Реєстрація
Вхід
Нд
16.05.2021
14:27
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [2347]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 Дошкільна освіта 
 
 

Вільні місця

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.07.2019 № 1/9-419 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти у 2019/2010 навчальному році»

Лист Міністерства освіти і науки України від 19.04.2018 № 1/9-249 "Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти"

Лист Міністерства освіти і науки України від 11.10.2017 № 1/9-546 "Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців"

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-456 "Щодо оргнізації фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 № 1/9-454 "Щодо оргнізації  роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і Науки України від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію навчально-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах"

Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234 "Про затвердження Санітарного реглменту для дошкільних навчальних закладів"

Лист МОНУ від 08.05.2015 № 1/9-236  "Про надання пільг дітям з багатодітних сімей"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 № 446 "Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності"

Лист МОН України  від 19.08.2011 р. N 1/9-634  "Інструктивно-методичні рекомендації "Про забезпечення взаємодії в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного і молодшого шкільного віку""

Лист МОН України N 1/9-563 від 16.08.2010 р.  "Методичні рекомендації "Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу""

Лист МОН України № 1/9-666 від 27 вересня 2010 року "Про організацію роботи з дітьми п’ятирічного віку"

Лист МОН України № 1/9-431 від 17.08.2005 "Про організацію короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах"

Лист Міністерства освіти і науки України від 04.10.2007 р. №1/9-583 "Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади"

 
 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Дитячі садочки готові приймати малят

      На виконання наказу відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації від 01.06.2020 № 60 «Про створення комісії для проведення оглядів закладів дошкільної освіти» 22 липня 2020 року був проведений огляд двох дошкільних навчальних закладів.
     Огляд дошкільних навчальних закладів проводила комісія у складі: начальник відділу освіти, молоді та спорту Наталія Трусова, головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Валківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби Харківської області Юрій Колмик, методист з дошкільної освіти районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Надія Олійник.
    За результатом рішення комісії Благодатненський дошкільний навчальний заклад «Ромашка» (23.07.2020), Олександрівський дошкільний навчальний заклад (24.07.2020) готові до відновлення роботи.
      Щиро дякуємо голові Благодатненської сільської ради Андрію Ландишеву  та секретарю Олександрівської сільської ради Ірині Котелевець, а також завідувачам дошкільних навчальних закладів  Людмилі Терещенко та Наталії Шаповал та їх колективам за тісну співпрацю, злагоджену командну роботу.  ВІТАЄМО!!!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Благодійна допомога для боротьби з COVID – 19 закладам дошкільної освіти

       2 червня 2020 року до відідлу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації за сприяння голови Валківської районної державної адміністрації Юрія Аксьонова надано антисептик кількістю 200 літрів від благодійної організації  «Харківський благодійний фонд серце матері». Дезинфікуючий засіб буде передано  до закладів дошкільної освіти, НВК та філії пропорційно  до кількості працівників та дітей.
       Щиро дякуємо за допомогу.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада для керівників закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів та філії

        

     29 травня 2020 року на базі відділу освіти, молоді та спорту була проведена нарада для керівників закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів та філії за участю начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталії Трусової, фельдшера санітарного відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Валківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області Ольги Чайки, методистів районного методичного кабінету та інженера служби охорони праці, начальника господарчої групи відділу освіти, молоді та спорту. В ході наради були розглянуті наступні питання:
1. Про відновлення діяльності закладів дошкільної освіти (Чайка О.С. – фельдшер санітарний відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Валківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області)
2. Про підсумки атестації педагогічних працівників  закладів дошкільної освіти у 2019/2020 навчальному році (Скляренко Н.А. – методист РМК).
3. Про порядок ведення персонального військового обліку військовозобов’язаних і призовників. Відповідальність за порушення законодавства про військовий облік (Олійник В.М. – методист РМК).
4. Про стан відвідування дітьми закладів дошкільною освіти, навчально-виховних комплексів та філії (Олійник Н.О. – методист РМК).
5. Про підготовку проведення оздоровчого періоду у 2020 році (Олійник Н.О. – методист РМК).
6. Про інформаційно-методичне забезпечення закладів дошкільної освіти (Олійник Н.О. – методист РМК).
7. Про підсумки проведення І (районного) туру районного конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» у 2020 році (Олійник Н.О. – методист РМК).
8. Про запобігання дитячого травматизму під час літнього оздоровчого періоду (Стеценко М.В. – інженер служби охорони праці).
9. Про роботу дошкільних навчальних закладів з питань соціального захистудітей (Москаленко А.С. – методист РМК).
10. Про проведення тижня безпеки дитини у закладах дошкільної освіти (Стеценко М.В. – інженер служби охорони праці).
11. Про результати огляду будівель закладів дошкільної освіти (Стеценко Є.В. – начальник господарчої групи).

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Семінар-практикум для керівників закладів дошкільної освіти

   
    

     25 лютого 2020 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Берізка» проведений семінар-практикум для завідувачів закладів дошкільної освіти  з теми «Профілактика емоційного вигорання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти» практичними психологами Дем’яненко С.О. та Сьоміною А.В. Семінар-практикум проведено з метою профілактики емоційного вигорання, шляхом підвищення знань щодо збереження і зміцнення психічного здоров’я та особистісного й духовного зростання педагогів;навчання навичкам саморегуляції й розслаблення,формування позитивного, емоційного, навичок психогігієни у повсякденному житті.
     У ході теоретичного блоку педагоги ознайомилися з симптоми та стадії емоційного вигорання,способами емоційного відновлення, з поняттям емоційного та професійного вигорання.  Практичні психологи провели з керівниками закладів дошкільної освіти експрес-діагностику рівня емоційного вигорання (за В.Бойко).
     З учасниками  практичного блоку були проведені вправи «Асоціації», «Мешканці глибин», «Знайти позитив», «Сприйняття життя», «Повітряні кульки»,  «Перелік особистих ресурсів», ознайомили з методиками  проведення дихальних вправ, арт-методів, позитивного мислення  та переглянули відеоролик «Вівця і Кролень».
      Підсумком семінару була робота в групах  колаж «Так – позитиву», «Ні – негативу».

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

LEGO-конструювання у Валківському ДНЗ «Веселка»

24 лютого 2020 року на базі  Валківському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) у рамках циклу тренінгів «Академія гри» за участі тренера the LEGO Foundation  Шварової А.В.  та методиста районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту  Надії Олійник  відбувся перегляд інтегрованих занять у групах дітей раннього віку на тему  «Поради лікаря Айболита» (вихователь Ананенко Я.В.) та «Зайчикові іменини» (вихователь Вовк М.О.).

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

І (районний) тур районного  конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» у 2020 році

                         

        18 – 19 лютого 2020 року на базі Валківського ДНЗ «Берізка» (завідувач Гамоліна О.В.) відбувся І (районний) тур районного  конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» у 2020 році. На заході були присутні представники   районного методичного кабінету відділу освіти районної державної адміністрації,  керівники та працівники  закладів дошкільної освіти та ветерани дошкільної освіти.
       Урочистим відкриттям Конкурсу було музичне привітання від  вихованців Валківського ДНЗ «Берізка» пісня «Вихователька моя» та таночок «Ромашкове поле» (музичний керівник Матющенко Г.П.).
      Вітали учасників заходу перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, голова районної ради  Віталій Оноша, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Трусова, Валківський міський голова Валерій Скрипніченко.
       Даний Конкурс є одним із заходів плану методичної роботи з педагогічними кадрами  закладів дошкільної освіти району та орієнтований на підвищення професійного рейтингу вихователів серед колег, батьків і громадськості.
      У конкурсі цього року виборювали звання кращого вихователя 4 претенденти: Косюк Людмила (Ков`язький НВК), Тугай Жанна (Валківський ДНЗ «Веселка»), Любота Тетяна (Старомерчицький ДНЗ «Золотий півник»), Кулик Тетяна (Валківський ДНЗ «Берізка»).
         Рівень теоретичної підготовки теорії і методики дошкільного виховання, педагогіки, психології учасниці показали через написання контрольної роботи,
представлення портфоліо учасника та відео педагогічного портрету.
        Члени журі та гості заходу мали змогу переглянути заняття у групах раннього віку «Янголята та «Дзвіночки»:    
- «Пустотлива хмаринка»,  вихователь Старомерчицького ДНЗ  «Золотий півник»  Любота Тетяна Юріївна;
- «Зимова казка лисички – сестрички», вихователь  Валківського ДНЗ  «Берізка» Кулик Тетяна Миколаївна;
- «Угостинидо зайчика», вихователь Ков’язький НВК  Косюк Людмила Сергіїна;
- «Перші пригоди ведмежат», вихователь Валківського ДНЗ «Веселка»  Тугай  Жанна Михайлівна.
        З якими ідеями вихователі ідуть до своїх вихованців і якими методами вчать їх життєвим премудростям нам розкрив наступний етап Конкурсу, в ході якого кожен педагог презентував власний досвід роботи, власноруч виготовлений посібник та провів майстер-клас:
- вихователь Старомерчицького ДНЗ «Золотий півник» Любота Тетяна Юріївна «Гра як засіб всебічного розвитку особистості дитини раннього віку»;
- вихователь Ков’язького  НВК Косюк  Людмила Сергіївна «Сенсорного виховання як важлива складова у всебічному розвитку дітей раннього віку»;
- вихователь Валківського ДНЗ  «Берізка» Кулик Тетяна Миколаївна «Розвиток дітей раннього віку засобами гри,в поєднанні з емоційним,художньо – естетичним розвитками та руховою активністю»;
- вихователь Валківського ДНЗ  «Веселка»  Тугай  Жанна Михайлівна «Забезпечення емоційної підтримки у процесі фізкультурно-оздоровчої роботи з використанням ЛЕГО – конструктора з дітьми раннього віку».
       Учасники презентували власноруч виготовлені посібники: «Сову», «Шурхотунчика», «Робот», «Клоун Тіша», «Коло-Лулія», «Грайлик» з Лего-конструктора.
Вихователі мають справу з найскладнішим, неоціненним, найдорожчим, що є в житті –  маленькою людиною. Від вихователів, від їхнього вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить з якими знаннями дитина прийде у великий світ та якою буде її подальша дорога.
      На звершення святкового заходу компетентним журі  було підведено підсумки цьогорічного Конкурсу та визначено переможця. Ним стала вихователь Валківського ДНЗ «Веселка» - ТУГАЙ ЖАННА МИХАЙЛІВНА.
      Конкурсантів та переможця вітали перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Осадча, голова районної ради Оноша, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Трусова, Валківський міський голова Валерій Скрипніченко, член обласної ради завідувачів закладів дошкільної освіти Світлана Тугай, член місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників закладів дошкільної освіти» Харківської області Ірина Бородіна, працівники закладів дошкільної освіти.
      Спільно від районної державної адміністрації та районної ради не тільки переможниця цьогорічного Конкурсу, а й кожна з учасниць отримали цінні подарунки – сертифікати на ноутбуки, які безперечно будуть гарними помічниками у подальшій роботі.
    Також конкурсанти отримали грамоти та подаруки від начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталії Трусової та голови районної організації профспілки працівників освітні і науки України Ольги Бабенко.
     Музичні вітання були феєричним завершенням конкурсу  «Кращий вихователь Валківщини» у 2020  році від чарівних  «Леді – вихователів», найкращих вихователів у 2020 році та флешмоб «Мова єдина» від вихованців Валківського ДНЗ «Берізка».
      ВІТАЄМО!

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Круглий стіл з питань якості дошкільної освіти у м.Харків

        12 лютого 2020 року Управлінням державної служби якості освіти у Харківській області спільно з Комунальним закладом «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради в межах обговорення проєкту критеріїв та індикаторів для оцінювання якості освітньої діяльності в закладах дошкільної освіти було проведено круглий стіл «Наступність між дошкільною та початкової освітою в умовах оновлення сучасного освітнього простору України. У  заході взяли участь методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Надія Олійник та вихователь-методист Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» Тетяна Зюбан.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Нарада для керівників закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів та філії

     5 лютого 2020 року на базі молодіжного центру «Розвиток» була проведена нарада для керівників закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів та філії за участю начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталії Трусової, завідувача Лариси Іванської, методистів районного методичного кабінету та інженера служби охорони праці. В ході наради були розглянуті наступні питання:
1. Про проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників (Іванська Л.П. – завідувач РМК).
2. Про організацію роботи з питань цивільного захисту у закладах дошкільної освіти (Олійник В.М. – методист РМК).
3. Про організацію роботи з охорони праці у закладах дошкільної освіти та взаємодія всіх учасників освітнього процесу (Молодець Т.В. – інженер служби охорони праці відділу освіти).
4. Про організацію роботи закладів дошкільної освіти щодо проведення виїзного засідання ІРЦ (Борисенко У.В. – директор КУ «Валківський РЦ»).
5. Про  організацію харчування дітей у закладах дошкільної освіти району у 2019 році та завдання на 2020 рік (Олійник Н.О. – методист РМК).
6. Про організацію та проведення тематичної перевірки у ЗДО (Демченко Л.Ш. – завідувач Баранівського ДНЗ, Демчук Т.М. – завідувач Мельниківськго ДНЗ).
7. Про проведення І туру районного конкурсу «Кращий вихователь Валківщини» у 2020 році (Олійник Н.О. – методист РМК).

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Семінар для вихователів закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів та філії

    

     22 січня  2020 року на базі Валківського ДНЗ (ясла-садок) «Веселка» (завідувач Бородіна І.В.) було проведено семінар для вихователів закладів дошкільної освіти, навчально-виховних комплексів та філії у закладах дошкільної освіти, в яких відсутні музичні керівники, за темою: «Музична діяльність у закладах дошкільної освіти як один із засобів креативного розвитку дітей» з метою надання методичної допомоги вихователям  в удосконаленні  теоретичних, методичних та  практичних  засад музичного виховання й розвитку дітей.
    На початку семінару  присутніх вітали діти старшого дошкільного віку танцювальною композицією «Разом дружна ми сім’я» (музика Д.Тухманова).
    Музичний керівник Дудка С.В.  провела з вихователями вправу «Музичний калейдоскоп », під час якої  вихователі  створили мелодію нашої зустрічі.
   Під час інформаційного блоку Дудка С.В. ознайомила педагогів району з методикою проведення занять, свят, розваг та сучасними інноваційними підходами до музичного виховання дошкільників, батьків.
   У рамках семінару  вихователі  переглянули   заняття у старшій групі «Вишеньки» за темою: «Подорож музичними стежинами» (музичний керівник Дудка С.В.) та результат спільної діяльності музичного керівника Дудки С.В,  вихователя Бородіної І.В., дітей старшої групи: горизонтально-пластичний балет (пластик – шоу) «Зоряні грації».
   Протягом науково-практичного блоку  вихователі району мали можливість взяти активну участь у майстер-класі  Дудки С.В. «Музично-ритмічні рухи в освітній діяльності дітей» (у всіх вікових групах), яка також  презентувала музично-дидактичний матеріал, необхідний для використування через проведення різних форм роботи з дітьми, батьками, педагогами.
    На завершення семінару з  вихователями району було проведено вправу «Дзвіночок вражень», під час якої всі мали змогу  висловили свої думки щодо  нового та цікавого  в роботі з дошкільниками для формування практичних  умінь, навичок, розвитку творчих здібностей засобами музичного виховання.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Засідання Клубу  веселих цеглинок «ЛЕГОГРАЙ»

    

     5 грудня 2019 року у Валківському дошкільному навчальному закладі «Веселка» відбулося  засідання Клубу  веселих цеглинок «ЛЕГОГРАЙ» - "Play bridge" -  проектна ініціатива, спрямована на створення платформи для співпраці дошкільного закладу «Веселка» та початкової школи КЗ «Валківський ліцей імені Олександра Масельського» з метою підтримки наступності у їх діяльності.
     Дійство почалося з привітання команд «Грайлики» (ДНЗ «Веселка») та «Смайлики» (КЗ «Валківський ліцей») та виконання пісні Клубу веселих цеглинок. Команди змагалися в шести раундах: «Зведи, накриваючи», «Показуха на п’ятьох», «З якої казки?», «Платформа», «Дивоглядки», «Передай». Активно підтримували гравців вболівальники дитячого садочку та школи.
Ведучими заходу були вихователі Валківського ДНЗ «Веселка» Ірина Бородіна та Олена Подоляка. Оцінювали змагання члени журі: методисти районного методичного кабінету Надія Олійник та Світлана Данильченко. За підсумками заходу гравці команд були відзначені членами журі за кмітливість, спритність, оригінальність та нагороджені «чарівними» медалями та значками «Розумники».
     Підводячи підсумки дійства, учитель початкових класів Валентина Ткаченко подякувала педагогічному колективу ДНЗ «Веселка» за організацію цікавого заходу та висловила сподівання, що командна робота з всебічного розвитку дитини буде продовжуватися і надалі. Ірина Бородіна додала, що об’єднані зусилля допомагають обом сторонам стати справжньою командою.
Спільно організована активність стала ще однією цеглинкою у побудові міцного місточку наступності.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Районне методичне об’єднання з художньо-продуктивної діяльності  для вихователів  ЗДО, НВК та філії

   


Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021