Сьогодні, 17 травня, в Україні відзначають День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднати українців.
Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Вона була для наших предків не просто одягом, а свого роду сакральним оберегом, який захищав від бід, хвороб, заздрості та всякого роду негативної енергетики. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати.
Вишиванка є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. Вона символізує родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.
Основною метою Дня вишиванки є збереження українських цінностей і їх популяризація серед молоді та населення держави в цілому. Адже, День вишиванки завжди припадає у робочий день, бо в цьому вся суть – свято не заради свята чи параду, а захід, який доводить, що вишиванка – абсолютно органічна частина життя українців.
Тож долучаймося до цієї Всеукраїнської акції, продовжуймо славні традиції дідів і прадідів, пишаймося етнічними ознаками вишитого вбрання, демонструймо свою самобутність і неповторність. Тож одягнімо всі разом вишиванки на роботу, навчання чи просто на прогулянку, щоб долучитися до яскравого і патріотичного свята.
|