Головна
Реєстрація
Вхід
Сб
21.12.2024
19:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Поточні події [2347]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0






  

13:15
Вшанування пам'яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

 

  26 квітня 1986 року, вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС увійшла в історію як найбільша техногенна катастрофа, що привела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків.
  Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Чорнобильська катастрофа завдяки самопожертві ліквідаторів аварії стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь.
  Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили високий патріотизм і ціною власного життя й здоров’я зупинили ядерну катастрофу.
  Сьогодні, 26  квітня 2017 року, в день 31-ї річниці Чорнобильської трагедії, в м. Валки відбувся мітинг-реквієм, в якому взяли участь голова райдержадміністрації В.І.Войтенко, голова районної ради В.П.Оноша, голова Валківської міської ради В.В. Скрипніченко,  ліквідатори аварії на ЧАЕС, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, делегації від установ та організацій міста, представники громадських організацій, учнівська молодь.
Щоб віддати данину пам’яті тим трагічним подіям, присутні на зібранні поклали живі квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської трагедії на знак вшанування подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя та здоров’я врятували Україну і світ від атомного лиха, смертельної радіаційної загрози.
  У Свято-Преображенському Храмі настоятель отець Іоанн відслужив панахиду за валківчанами-чорнобильцями, які відійшли у вічність та чиї імена викарбувані у граніті на Пам’ятній стелі на Меморіалі Слави.

Довідка.
  26 квітня 1986 року о 1-23-44 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - з різницею у дві секунди відбулись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС, в результаті яких сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.
  Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС.
  Збудована в 1976 році, Чорнобильська АЕС, розташована за 100 кілометрів на північ від Києва; вона мала чотири реактора, кожний з яких був здатен виробляти до тисячі мегават електроенергії.
  Лише через три тижні при допомозі 4 тисяч тон піску, бору, свинця і глини вдалось ізолювати реактор, що продовжував випромінювати радіацію, і запобігти подальшому забрудненню грунту. З території в радіусі 30 кілометрів від місця аварії було евакуйовано більше 100 тисяч людей. Із-за традиційної в СРСР секретності від громадян приховувалась інформація про дійсні масштаби катастофи і в найбільш постраждалих областях України, Білорусії та Росії в перші дні після аварії не здійснювались жодні заходи по захисту населення від радіації.
  Щоб запобігти подальшим викидам радіоактивних матеріалів, до кінця 1986-го року четвертий реактор АЕС був накритий спеціальним "саркофагом", збудованим руками сотень тисяч добровольців і мобілізованих солдатів, і Чорнобильська АЕС була знову введена в експлуатацію. Однак великі пожежі і аварії в 1991 та в 1996 роках привели до зупинення спочатку другого, а потім і першого реактора. У 2000-у році був зупинений останній, 3-й реактор, і Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу.

 

Категорія: Поточні події | Переглядів: 494 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024